Licensed to Down East Sports Timing - Contractor License
                                      HY-TEK's Meet Manager 11/05/2017 06:28 AM
                                   CONY HIGH                                   
                                    Results                                    
 
2000 Meter Run CC 8 & Under Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 8 & Under
  1 Veilleux, Lucy            09 Old Town Tra           9:53.60  
  2 Murray-Trefts, Caliope    10 Old Town Tra          11:29.40  
 
3k Run CC 9-10 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 9-10
  1 Delaney, Rahel            07 01-Unattache          13:45.00  
  2 White, Clara              08 01-Unattache          14:35.00  
  3 Hay, Jocelyn              08 01-Unattache          16:02.00  
  4 Trefts, Adeleine          08 Old Town Tra          18:41.00  
 
3k Run CC 11-12 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Results - Women 11-12
  1 White, Ruth               06 01-Unattache          12:04.00   1 
  2 Mahoney, Hadley           06 01-Unattache          12:12.00   1 
  3 Fuller, Addie             05 01-Unattache          12:32.00   1 
  4 Howard, Cadence           05 Five Towns Runni      12:48.00   1 
  5 Sigfridson, Alyssa        05 Casco Bay En          13:16.00   1 
  6 Andrews, Kara             05 Five Towns Runni      13:39.00   1 
  7 Dupre, Alexzandra         06 01-Unattache          13:49.00   1 
  8 Austerer, Taylor          05 Casco Bay En          13:56.00   1 
  9 Howland, Lauren           05 01-Unattache          14:01.00   1 
 10 Williams, Abigail         05 Five Towns Runni      14:07.00   1 
 11 Verrill, Addison          06 01-Unattache          14:09.00   2 
 12 Hesler, Allie             05 01-Unattache          14:31.00   2 
 13 Harvey, Sylvia            06 01-Unattache          14:41.00   2 
 14 Judice, Maya              05 01-Unattache          14:52.00   2 
 15 Cortese, Addison          05 Five Towns Runni      14:54.00   2 
 16 Edge, Annie               05 Five Towns Runni      14:56.00   2 
 17 Campbell, MacKinna        05 01-Unattache          17:45.00   2 
 18 Frazier, Bridget          05 01-Unattache          18:15.00   2 
 
4k Run CC 13-14 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Results - Women 13-14
  1 Hesler, Delaney           04 01-Unattache          16:46.00   1 
  2 Hildreth, Elsie           04 Five Towns Runni      17:25.00   1   1   
  3 Cunningham, Megan         04 Casco Bay En          17:26.00   1 
  4 White, Nora               04 01-Unattache          18:12.00   1 
  5 Brooks, Annabelle         04 Casco Bay En          18:44.00   1 
  6 Linares-Mendoza, Karen    04 Five Towns Runni      19:01.00   1   2   
  7 Trefts, Izabelle          03 Old Town Tra          19:48.00   1 
  8 Taylor, Charlotte         04 Five Towns Runni      21:00.00   1   3   
  9 Bloomquist, Leah          04 Five Towns Runni      21:27.00   1   4   
 10 Walker-Spencer, Kaitlyn   04 Five Towns Runni      22:19.00   1   5   
 11 Pike, Aiden               04 Five Towns Runni      24:17.00   2   6   
 12 Farrington, Alyson        04 Five Towns Runni      26:13.00   2   7   
 
5000 Meter Run Individual Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 17-18
  1 Desmond, Evan             00 01-Unattache          18:42.00  
  2 Bartley, Max              99 01-Unattache          18:45.00  
  3 Bond, Joel                00 01-Unattache          18:47.00  
  4 Ganglfinger, Wesley       99 01-Unattache          19:44.00  
 
2000 Meter Run CC 8 & Under Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 8 & Under
  1 McCannell, Jake           09 Old Town Tra          10:21.50  
  2 Campbell, Jameson         12 01-Unattache          11:56.00  
  3 Beretich, Brian           09 01-Unattache          14:56.90  
 
3k Run CC 9-10 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 9-10
  1 Potts, Cade               08 01-Unattache          12:53.00  
  2 Harvey, Tait              07 01-Unattache          13:10.00  
  3 McDonald, Rowan           07 01-Unattache          15:29.00  
 
3k Run CC 11-12 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 11-12
  1 Winter, Asa               06 Casco Bay En          11:23.50  
  2 Jordan, Maddox            05 01-Unattache          11:31.00  
  3 Niles, Daniel             05 Casco Bay En          13:09.00  
  4 Skovran, Samuel           05 Five Towns Runni      13:11.00  
  5 Riordan, Quinn            06 Five Towns Runni      13:12.00  
  6 VanLonkhuyzen, Samuel     05 Five Towns Runni      13:19.00  
  7 Mooney IV, James          05 01-Unattache          13:56.00  
  8 Cobb, Ben                 06 01-Unattache          13:58.00  
  9 Richards, Lucas           05 Casco Bay En          14:42.00  
 10 Hayes, Nathaniel          06 Five Towns Runni      15:56.00  
 
4k Run CC 13-14 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Results - Men 13-14
  1 Satterfield, Grady        04 01-Unattache          15:01.00   1   1   
  2 Valliere, Joseph          04 01-Unattache          15:01.90   1   2   
  3 Barry, Zachary            04 01-Unattache          15:16.00   1   3   
  4 Meserve, Ian              04 01-Unattache          15:29.00   1   4   
  5 Harvey, Leif              03 01-Unattache          15:52.00   1   5   
  6 Goodbody, Marcus          03 01-Unattache          15:58.00   1   6   
  7 Brewster, Nate            04 Casco Bay En          16:07.00   1   7   
  8 Horrisberger, Benjamin    03 Casco Bay En          16:44.00   1   8   
  9 MacArthur, Hayden         04 01-Unattache          16:59.00   1   9   
 10 Theall, George            04 Casco Bay En          17:05.00   1  10   
 11 Richards, Owen            03 Casco Bay En          17:09.00   2  11   
 12 Weisbauch, Addison        03 Five Towns Runni      17:25.00   2  12   
 13 Punderson, Calvin         04 01-Unattache          18:00.00   2  13   
 14 Lannon, Jack              04 Casco Bay En          18:13.00   2  14   
 15 Abrams, Deven             03 Casco Bay En          18:21.00   2  15   
 16 Urey, Finn                04 Five Towns Runni      18:40.00   2  16   
 17 McDevitt, Jonathan        03 Five Towns Runni      19:01.00   2  17   
 18 Ballweg, Coleman          04 Casco Bay En          19:48.00   2 
 19 Dietter, Oliver           04 Five Towns Runni      20:55.00   2  18   
 20 Jurek, William            03 Five Towns Runni      22:41.00   2  19