Licensed to Down East Sports Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/24/2018 05:41 PM
                     USATF MAINE  - 6/23/2018 to 6/24/2018                     
                                  Scarborough                                  
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Cox, Nyrobie              10 Panther Trac           17.87      17.39   NWI 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Cox, Nyrobie              10 Panther Trac           39.11      38.99   NWI 
 
Long Jump 8 & Under Division Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Roy, Alexa                10 01-Unattache           2.39m      2.58m   NWI   8-05.75 
  2 Roy, Megan                10 01-Unattache           2.36m      2.22m   NWI   7-03.50 
 
Shot Put 2k 8 & Under Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Roy, Alexa                10 01-Unattache           4.57m      5.16m   16-11.25 
  2 Roy, Megan                10 01-Unattache           4.45m      4.55m   14-11.25 
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Roy, Megan                10 01-Unattache           7.82m     11.15m      36-07 
  2 Roy, Alexa                10 01-Unattache           8.23m     10.53m      34-06 
 
800 Meter Run 9-10 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Johnston, Kaylee          08 01-Unattache         3:09.00    3:22.09  
 
1500 Meter Run 9-10 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Johnston, Kaylee          08 01-Unattache         6:09.00    6:47.60  
 
Javelin Throw 300g 9-10 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Wardrop, Julia            08 01-Unattache          17.42m     14.19m      46-07 
 
100 Meter Dash 11-12 Division Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Thai, Madeline            07 01-Unattache           16.51      15.44   NWI 
  2 Martin, Ava               07 01-Unattache                      16.51   NWI 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Thai, Madeline            07 01-Unattache           35.54      34.44   NWI 
 
800 Meter Run 11-12 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Flaker, Emerson           07 01-Unattache                    2:58.82  
  2 Harvey, Sylvia            06 01-Unattache         2:58.00    3:06.75  
  3 Bush, Sarah               06 01-Unattache         3:36.00    3:42.29  
 
1500 Meter Run 11-12 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Flaker, Emerson           07 01-Unattache                    5:56.50  
  2 Harvey, Sylvia            06 01-Unattache         6:01.00    6:18.20  
 
80 Meter Hurdles 11-12 Division Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Martin, Ava               07 01-Unattache                      17.92   NWI 
 
High Jump 11-12 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Martin, Ava               07 01-Unattache                      1.22m    4-00.00 
 
Long Jump 11-12 Division Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Flaker, Emerson           07 01-Unattache                      4.18m   NWI  13-08.75 
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Thai, Madeline            07 01-Unattache           5.51m      5.97m   19-07.00 
 
Javelin Throw 11-12 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Bush, Sarah               06 01-Unattache          13.00m     12.93m      42-05 
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bush, Sarah               06 01-Unattache         9:08.00    9:42.79  
 
100 Meter Dash 13-14 Division Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Jewell, Stephanie         04 01-Unattache           12.72      13.76   NWI 
  2 Green, Emma               04 01-Unattache           13.50      14.43   NWI 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Jewell, Stephanie         04 01-Unattache           27.44      28.68   NWI 
  2 Lawrence, Hayley          04 01-Unattache           30.40      30.58   NWI 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lawrence, Hayley          04 01-Unattache         1:05.80    1:07.31  
 
3000 Meter Run 13-14 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hesler, Delaney           04 01-Unattache        10:58.00   11:26.89  
  2 Pendleton, Emmaline       04 01-Unattache        11:28.00   11:49.42  
 
100 Meter Hurdles 13-14 Division Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Frazee, Lia               04 01-Unattache           17.78      18.14   NWI 
 
High Jump 13-14 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Green, Emma               04 01-Unattache           1.55m      1.54m    5-00.50 
  2 Frazee, Lia               04 01-Unattache           1.52m      1.48m    4-10.25 
 
Pole Vault 13-14 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Frazee, Lia               04 01-Unattache           2.44m      2.43m    7-11.50 
 
Long Jump 13-14 Division Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Frazee, Lia               04 01-Unattache           4.32m      4.37m   NWI  14-04.00 
  2 Thai, Lorraine            05 01-Unattache           3.36m      3.69m   NWI  12-01.25 
 
Triple Jump 13-14 Division Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Boucher, Madison          05 01-Unattache                      9.31m   NWI  30-06.50 
 
Shot Put 6 lb. 13-14 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Thai, Lorraine            05 01-Unattache           5.74m      5.40m   17-08.75 
 
Discus Throw 1kg 13-14 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Murphy, Madigan           04 01-Unattache          19.05m     18.85m      61-10 
  2 Boucher, Madison          05 01-Unattache                     18.56m      60-11 
 
100 Meter Dash 15-16 Division Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 MacDonald, Maya           03 Patriot Pole                      14.83   NWI 
  2 Clarke, Emma              02 01-Unattache           15.17      15.53   NWI 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Cochran, Darcy            02 01-Unattache           26.64      27.05   NWI 
  2 Clarke, Emma              02 01-Unattache           32.00      32.79   NWI 
 
800 Meter Run 15-16 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Goltz, Clara              03 Wiscasset Pa                    3:16.02  
 
1500 Meter Run 15-16 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McClellan, Catherine      03 01-Unattache         5:40.00    5:35.50  
  2 Goltz, Clara              03 Wiscasset Pa         6:44.00    6:36.00  
 
100 Meter Hurdles 15-16 Division Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Cochran, Darcy            02 01-Unattache           14.91      15.43   NWI 
  2 Montano, Sara             03 01-Unattache           16.51      18.92   NWI 
  3 Snyder, Tiana             03 Patriot Pole                      19.91   NWI 
 
Pole Vault 15-16 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Snyder, Tiana             03 Patriot Pole           2.90m      2.73m    8-11.50 
  1 Gardner, Anna             02 01-Unattache           3.20m      2.73m    8-11.50 
  3 Lally, Darcy              02 01-Unattache           2.90m     J2.73m    8-11.50 
  4 MacDonald, Maya           03 Patriot Pole                      1.98m    6-06.00 
 
Long Jump 15-16 Division Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Snyder, Tiana             03 Patriot Pole           4.14m      3.99m   NWI  13-01.25 
 
Shot Put 4kg 15-16 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 DiSanto, Mary             02 01-Unattache           8.76m      8.65m   28-04.50 
  2 Clarke, Emma              02 01-Unattache           6.41m      6.73m   22-01.00 
  3 Winchenbach, Halie        03 Wiscasset Pa           6.60m      5.47m   17-11.50 
 
Discus Throw 1kg 15-16 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 DiSanto, Mary             02 01-Unattache          30.53m     28.20m      92-06 
  2 Clarke, Emma              02 01-Unattache          14.81m     16.97m      55-08 
  3 Winchenbach, Halie        03 Wiscasset Pa          17.07m     14.50m      47-07 
 
Javelin Throw 600g 15-16 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gardner, Anna             02 01-Unattache          25.25m     24.37m      79-11 
  2 Montano, Sara             03 01-Unattache          24.70m     22.95m      75-03 
 
High Jump 17-18 Division Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gross, Allie              00 01-Unattache           1.63m      1.54m    5-00.50 
 
Pole Vault 17-18 Division Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Roy, Katie-Marie          01 Patriot Pole           3.20m      3.03m    9-11.25 
 
Shot Put 4kg 17-18 Division Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hunnewell-Dunphe, Rebeka  01 01-Unattache          10.66m      9.99m   32-09.50 
 
Discus Throw 1kg 17-18 Division Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hunnewell-Dunphe, Rebeka  01 01-Unattache          27.91m     25.35m      83-02 
 
Javelin Throw 600g 17-18 Division Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gross, Allie              00 01-Unattache          27.13m     27.91m      91-07 
 
Heptathlon: #4 200 Meter Dash Open Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Orrell, Jordan            93 01-Unattache             28.56   NWI    587
 
Heptathlon: #7 800 Meter Dash Open Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Orrell, Jordan            93 01-Unattache           2:57.88     385
 
Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Open Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Orrell, Jordan            93 01-Unattache             19.22   NWI    370
 
Heptathlon: #2 High Jump Open Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Orrell, Jordan            93 01-Unattache             1.49m    4-10.50    610
 
Heptathlon: #5 Long Jump Open Women Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Orrell, Jordan            93 01-Unattache             3.58m   NWI  11-09.00    216
 
Heptathlon: #3 Shot Put Open Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Orrell, Jordan            93 01-Unattache             6.81m   22-04.25    323
 
Heptathlon: #6 Javelin Throw Open Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Orrell, Jordan            93 01-Unattache            16.93m      55-06    232
 
Heptathlon Open Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Orrell, Jordan            93 01-Unattache                       2723  
 
Long Jump 8 & Under Division Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Deschambault, Nicholas    10 01-Unattache           2.50m      2.75m   NWI   9-00.25 
 
Shot Put 2k 8 & Under Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Deschambault, Nicholas    10 01-Unattache           6.00m      6.96m   22-10.00 
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Deschambault, Nicholas    10 01-Unattache          18.00m     13.85m      45-05 
 
100 Meter Dash 9-10 Division Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Cox, Jayden               08 Panther Trac           13.59      14.26   NWI 
  2 Long, Tyson               08 01-Unattache                      16.70   NWI 
  3 Snyder, Sebastian         09 Patriot Pole                      22.90   NWI 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Long, Tyson               08 01-Unattache                      37.39   NWI 
  2 Cox, Jayden               08 Panther Trac           30.35      47.41   NWI 
 
Long Jump 9-10 Division Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Cox, Jayden               08 Panther Trac           3.95m      3.62m   NWI  11-10.50 
  2 Long, Tyson               08 01-Unattache                      2.94m   NWI   9-07.75 
  3 Thai, Wesley              09 01-Unattache           2.06m      2.25m   NWI   7-04.75 
  4 Snyder, Sebastian         09 Patriot Pole                      1.74m   NWI   5-08.50 
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Thai, Wesley              09 01-Unattache           4.06m      4.72m   15-06.00 
 
Javelin Throw 300g 9-10 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Thai, Wesley              09 01-Unattache           9.83m     10.81m      35-05 
  2 Snyder, Sebastian         09 Patriot Pole                      6.39m      20-11 
 
1500 Meter Race Walk 9-10 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Smith, Daniel             09 01-Unattache        10:00.00   11:04.22  
 
100 Meter Dash 11-12 Division Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Mooney, Emmett            06 01-Unattache           13.00      14.24   NWI 
  2 Martin, Wyatt             06 01-Unattache                      15.24   NWI 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Blades, Owen              07 01-Unattache           30.54      34.03   NWI 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blades, Nathan            06 01-Unattache        07:12.00    1:06.82  
  2 Plourde, Kaiden           07 01-Unattache         1:12.25    1:12.07  
  3 Plourde, Kameron          07 01-Unattache         1:16.17    1:18.65  
 
800 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Plourde, Kaiden           07 01-Unattache         2:47.67    2:50.39  
  2 Plourde, Kameron          07 01-Unattache         3:02.98    2:53.75  
  3 Harvey, Tait              07 01-Unattache         2:48.00    2:57.84  
 
1500 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Harvey, Tait              07 01-Unattache         5:35.00    5:53.40  
 
3000 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blake, Corey              06 01-Unattache                   16:22.35  
 
80 Meter Hurdles 11-12 Division Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Mooney, Emmett            06 01-Unattache           19.00      15.12   NWI 
  2 Cobb, Benjamin            06 01-Unattache           14.89      15.23   NWI 
 
High Jump 11-12 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cobb, Benjamin            06 01-Unattache           1.37m      1.32m    4-04.00 
  2 Blades, Nathan            06 01-Unattache           1.30m      1.12m    3-08.00 
 
Long Jump 11-12 Division Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Blades, Nathan            06 01-Unattache           4.70m      4.59m   NWI  15-00.75 
  2 Mooney, Emmett            06 01-Unattache           4.33m      4.39m   NWI  14-05.00 
  3 Cobb, Benjamin            06 01-Unattache           3.94m      3.77m   NWI  12-04.50 
  4 Blades, Owen              07 01-Unattache           3.71m      3.64m   NWI  11-11.50 
  5 Martin, Wyatt             06 01-Unattache                      3.55m   NWI  11-07.75 
  6 Winchenbach II, David     06 Wiscasset Pa           3.51m      3.25m   NWI  10-08.00 
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Deschambault, Rocco       07 01-Unattache           6.00m      6.70m   21-11.75 
 
Discus Throw 1kg 11-12 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Deschambault, Rocco       07 01-Unattache          15.00m     15.54m      51-00 
 
Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blades, Nathan            06 01-Unattache           5:30.61     396
 
Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Blades, Nathan            06 01-Unattache             15.20   NWI    607
 
Outdoor Pentathlon: #3 High Jump 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Blades, Nathan            06 01-Unattache             1.22m    4-00.00    200
 
Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Blades, Nathan            06 01-Unattache             4.54m   NWI  14-10.75    297
 
Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Blades, Nathan            06 01-Unattache             6.79m   22-03.50    295
 
Outdoor Pentathlon 11-12 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blades, Nathan            06 01-Unattache                       1795  
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McDonald, Rowan           07 01-Unattache         9:08.83    9:19.44  
 
100 Meter Dash 13-14 Division Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Tarr, Ryan                04 01-Unattache           12.20      12.93   NWI 
  2 Muhammad-Aceto, Farid     04 01-Unattache                      13.59   NWI 
  3 da Luz Botelho, David     04 01-Unattache                      13.87   NWI 
  4 Carter, Rowan             05 01-Unattache                      14.79   NWI 
  5 Finstad, Auden            05 01-Unattache                      16.21   NWI 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Katende, Nigel            04 01-Unattache                      25.60   NWI 
  2 Burkhardt, Hunter         04 01-Unattache           25.70      27.09   NWI 
  3 Muhammad-Aceto, Farid     04 01-Unattache                      27.29   NWI 
  4 da Luz Botelho, David     04 01-Unattache                      28.69   NWI 
  5 Carter, Rowan             05 01-Unattache                      29.27   NWI 
  6 Leach, Whistle            04 01-Unattache           29.00      29.37   NWI 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burkhardt, Hunter         04 01-Unattache           57.30      56.67  
  2 Katende, Nigel            04 01-Unattache           56.25      57.60  
  3 Tarr, Ryan                04 01-Unattache           57.00      57.90  
  4 Leach, Whistle            04 01-Unattache         1:03.00    1:05.02  
 
800 Meter Run 13-14 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burkhardt, Hunter         04 01-Unattache         2:15.00    2:17.25  
  2 Barry, Zachary            04 01-Unattache         2:18.00    2:18.49  
  3 Palmer, Eli               04 01-Unattache         2:33.00    2:36.00  
 
1500 Meter Run 13-14 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barry, Zachary            04 01-Unattache         4:38.00    4:45.40  
  2 Palmer, Eli               04 01-Unattache         5:05.00    5:18.60  
  3 Davis, Darien             04 01-Unattache            5.28    5:40.50  
 
100 Meter Hurdles 13-14 Division Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Muhammad-Aceto, Jabree    04 01-Unattache                      16.72   NWI 
  2 Muhammad-Aceto, Farid     04 01-Unattache                      17.97   NWI 
  3 Blake, Carson             04 01-Unattache                      18.96   NWI 
  4 Guay, Brady               04 01-Unattache           21.00      19.79   NWI 
  5 Martin, Toby              04 01-Unattache                      20.42   NWI 
 
Pole Vault 13-14 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Martin, Toby              04 01-Unattache           2.06m         NH            
 
Long Jump 13-14 Division Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Katende, Nigel            04 01-Unattache           5.64m      5.48m   NWI  17-11.75 
  2 Tarr, Ryan                04 01-Unattache           4.55m      4.54m   NWI  14-10.75 
  3 da Luz Botelho, David     04 01-Unattache           4.64m      4.46m   NWI  14-07.75 
  4 Guay, Brady               04 01-Unattache           4.62m      4.30m   NWI  14-01.25 
  5 Martin, Toby              04 01-Unattache           4.19m      4.00m   NWI  13-01.50 
 
Triple Jump 13-14 Division Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Katende, Nigel            04 01-Unattache          12.85m     12.27m   NWI  40-03.25 
  2 Palmer, Eli               04 01-Unattache           9.80m      8.45m   NWI  27-08.75 
 
Shot Put 4kg 13-14 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Muhammad-Aceto, Jabree    04 01-Unattache                      9.63m   31-07.25 
  2 Randall, Ian              05 01-Unattache                      6.43m   21-01.25 
 
Discus Throw 1kg 13-14 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Muhammad-Aceto, Jabree    04 01-Unattache                     32.85m     107-09 
  2 Randall, Ian              05 01-Unattache                     18.48m      60-07 
 
Javelin Throw 600g 13-14 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Leach, Whistle            04 01-Unattache          38.71m     26.73m      87-08 
 
100 Meter Dash 15-16 Division Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Cullen, Zachary           03 01-Unattache           11.90      12.45   NWI 
  2 Meggison, Conner          03 01-Unattache                      12.45   NWI 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Cullen, Zachary           03 01-Unattache           25.10      24.91   NWI 
  2 Meggison, Conner          03 01-Unattache                      25.55   NWI 
  3 O'Shea, Warren            03 01-Unattache                      25.68   NWI 
 
400 Meter Dash 15-16 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 O'Shea, Warren            03 01-Unattache                      55.57  
  2 Varney, Rocco             02 01-Unattache         1:03.00    1:03.94  
 
1500 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Harvey, Leif              03 01-Unattache         4:50.00    5:27.20  
 
3000 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Harvey, Leif              03 01-Unattache        10:20.00   11:08.07  
 
110 Meter Hurdles 15-16 Division Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Meggison, Conner          03 01-Unattache                      17.62   NWI 
  2 Chen, Carter              02 01-Unattache                      18.67   NWI 
 
Pole Vault 15-16 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gott, Ian                 02 01-Unattache           3.51m      3.33m   10-11.00 
  2 Chen, Carter              02 01-Unattache                      2.58m    8-05.50 
 
Long Jump 15-16 Division Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Meggison, Conner          03 01-Unattache                      5.55m   NWI  18-02.50 
  2 Gott, Ian                 02 01-Unattache           5.44m      5.53m   NWI  18-01.75 
 
Triple Jump 15-16 Division Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Gott, Ian                 02 01-Unattache          11.18m     10.81m   NWI  35-05.75 
 
Shot Put 12 lb. 15-16 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Martin, Aidan             03 01-Unattache                     13.47m   44-02.50 
  2 Fornaro, Giovanni         02 01-Unattache                     12.45m   40-10.25 
 
Discus Throw 1.6kg 15-16 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Fornaro, Giovanni         02 01-Unattache                     35.74m     117-03 
  2 Martin, Aidan             03 01-Unattache                     32.71m     107-04 
 
Javelin Throw 800g 15-16 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Meggison, Teagan          02 01-Unattache                     42.79m     140-05 
  2 Martin, Aidan             03 01-Unattache                     42.53m     139-06 
  3 Fornaro, Giovanni         02 01-Unattache                     35.26m     115-08 
 
100 Meter Dash 17-18 Division Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Cotton, Benjamin          99 01-Unattache           11.28      11.67   NWI 
  2 Gabriele, Caleb           01 Wiscasset Pa           12.81      13.45   NWI 
  3 Morgan, Evan              01 01-Unattache                      13.66   NWI 
 
400 Meter Dash 17-18 Division Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Spaulding, Maxamus        01 01-Unattache           49.77      53.04  
  2 Gabriele, Joshua          01 Wiscasset Pa           58.00    1:01.16  
 
800 Meter Run 17-18 Division Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gabriele, Caleb           01 Wiscasset Pa         2:20.00    2:44.78  
 
High Jump 17-18 Division Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gabriele, Joshua          01 Wiscasset Pa                      1.52m    4-11.75 
 
Pole Vault 17-18 Division Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Snyder, Travis            01 Patriot Pole           4.80m      4.60m   15-01.00 
  2 Morgan, Evan              01 01-Unattache                      2.73m    8-11.50 
 -- Gardner, Andrew           00 01-Unattache           3.81m         NH            
 
Long Jump 17-18 Division Men
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Cotton, Benjamin          99 01-Unattache           6.53m      6.32m   NWI  20-09.00 
  2 Sampson, Maxwell          00 Wiscasset Pa                      5.56m   NWI  18-03.00 
  3 Reese, Connor             00 01-Unattache                      5.30m   NWI  17-04.75 
 
Triple Jump 17-18 Division Men
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Sampson, Maxwell          00 Wiscasset Pa                     12.53m   NWI  41-01.50 
  2 Gabriele, Joshua          01 Wiscasset Pa          11.90m     11.65m   NWI  38-02.75 
 
Shot Put 12 lb. 17-18 Division Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Montano, Jason            00 01-Unattache          18.05m     17.55m   57-07.00 
  2 Browne, Justin            01 01-Unattache          12.60m     13.07m   42-10.75 
 
Discus Throw 1.6kg 17-18 Division Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Montano, Jason            00 01-Unattache          51.51m     48.53m     159-03 
 
Javelin Throw 800g 17-18 Division Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Browne, Justin            01 01-Unattache          42.60m     42.87m     140-08 
  2 Gardner, Andrew           00 01-Unattache          33.53m     35.38m     116-01 
 
Decathlon: #1 100 Meter Dash 17-18 Division Men Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Snyder, Travis            01 Patriot Pole             12.05   NWI    641
  2 Jowett Jr, Jack           00 01-Unattache             12.15   NWI    622
 
Decathlon: #5 400 Meter Dash 17-18 Division Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snyder, Travis            01 Patriot Pole             56.88     525
  2 Jowett Jr, Jack           00 01-Unattache             58.69     459
 
Decathlon: #10 1500 Meter Run 17-18 Division Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snyder, Travis            01 Patriot Pole           5:20.12     449
  2 Jowett Jr, Jack           00 01-Unattache           5:44.00     333
 
Decathlon: #6 110 Meter Hurdles 17-18 Division Men Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Snyder, Travis            01 Patriot Pole             15.54   NWI    785
  2 Jowett Jr, Jack           00 01-Unattache             17.30   NWI    593
 
Decathlon: #4 High Jump 17-18 Division Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jowett Jr, Jack           00 01-Unattache             1.85m    6-00.75    670
  2 Snyder, Travis            01 Patriot Pole             1.63m    5-04.25    488
 
Decathlon: #8 Pole Vault 17-18 Division Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Snyder, Travis            01 Patriot Pole             4.60m   15-01.00    790
  2 Jowett Jr, Jack           00 01-Unattache             3.00m    9-10.00    357
 
Decathlon: #2 Long Jump 17-18 Division Men Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Snyder, Travis            01 Patriot Pole             5.99m   NWI  19-08.00    584
  2 Jowett Jr, Jack           00 01-Unattache             5.79m   NWI  19-00.00    542
 
Decathlon: #3 Shot Put 17-18 Division Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jowett Jr, Jack           00 01-Unattache            10.52m   34-06.25    517
  2 Snyder, Travis            01 Patriot Pole            10.32m   33-10.25    505
 
Decathlon: #7 Discus Throw 17-18 Division Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Snyder, Travis            01 Patriot Pole            36.29m     119-01    590
  2 Jowett Jr, Jack           00 01-Unattache            30.39m      99-08    472
 
Decathlon: #9 Javelin Throw 17-18 Division Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jowett Jr, Jack           00 01-Unattache            42.94m     140-10    485
  2 Snyder, Travis            01 Patriot Pole            38.90m     127-07    426
 
Decathlon 17-18 Division Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Snyder, Travis            01 Patriot Pole            4300       5783  
  2 Jowett Jr, Jack           00 01-Unattache            5100       5050  
 
Decathlon: #1 100 Meter Dash Open Men Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Sliwoski, Jason           92 01-Unattache             12.08   NWI    635
 
Decathlon: #5 400 Meter Dash Open Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sliwoski, Jason           92 01-Unattache           1:01.16     375
 
Decathlon: #9 1500 Meter Run Open Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sliwoski, Jason           92 01-Unattache           6:38.53     129
 
Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Open Men Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Sliwoski, Jason           92 01-Unattache             16.99   NWI    625
 
Decathlon: #4 High Jump Open Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sliwoski, Jason           92 01-Unattache             1.78m    5-10.00    610
 
Decathlon: #10 Pole Vault Open Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sliwoski, Jason           92 01-Unattache             3.80m   12-05.50    562
 
Decathlon: #2 Long Jump Open Men Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Sliwoski, Jason           92 01-Unattache             6.16m   NWI  20-02.50    621
 
Decathlon: #3 Shot Put Open Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sliwoski, Jason           92 01-Unattache            12.04m   39-06.00    609
 
Decathlon: #7 Discus Throw Open Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sliwoski, Jason           92 01-Unattache            36.63m     120-02    596
 
Decathlon: #8 Javelin Throw Open Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sliwoski, Jason           92 01-Unattache            49.80m     163-05    586
 
Decathlon Open Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sliwoski, Jason           92 01-Unattache                       5348