Licensed to Down East Sports Timing - Contractor License
                                      HY-TEK's Meet Manager 07/22/2017 05:03 PM
                      MAINE USATF 15 & UNDER - 07/20/2017                      
                                 Mt. Ararat HS                                 
                                    Results                                    
 
200 Meter Dash 8 & un Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Abello, Charlotte          8 Wiscasset Rec            34.96   2  10   
  2 Shariff-Hassan, Samira     8 Lewiston Recreat         36.54   5   8   
  3 Cox, Nyrobie               7 Panthers                 39.18   5   6   
  4 Merrill, Isabelle          8 Auburn Rec T&F           39.73   1   4   
  5 Marston, Avery             8 Panthers                 40.70   5   2   
  6 Camire, Graceyn            8 Panthers                 40.79   5   1   
  7 Aden, Asha                 8 Lewiston Recreat         41.71   4 
  8 Lowell, Jordyn             8 Lewiston Recreat         41.81   5 
  9 Ellis, Madeline            8 Panthers                 42.68   4 
 10 Kennedy, Amia              8 Topsham, Team Be         45.14   5 
 11 Lamontagne, Annabelle      8 Auburn Rec T&F           46.46   1 
 12 Johnson, Cami              7 Panthers                 49.16   4 
 13 Lafrenaye, Brea            7 Wiscasset Rec            49.53   2 
 14 Whitten, Annabelle         7 Panthers                 49.55   4 
 15 Loring-Dymond, Skye        8 Panthers                 49.68   4 
 16 Powell, Amiya              7 Lewiston Recreat         49.96   2 
 17 Comeau, Isabella           6 Panthers                 51.57   2 
 18 Knowles, Sophijah          7 Panthers                 52.97   3 
 19 Newson, Lyla               7 Auburn Rec T&F           53.46   1 
 20 Barry, Ella                7 Lisbon Striders          53.55   2 
 21 Lowell, Brooke             6 Lewiston Recreat         54.46   3 
 22 Puiia, Angelina            8 Wiscasset Rec            57.12   3 
 23 Rocha, Josephine           6 Panthers               1:02.71   3 
 24 Rhoads, Ava                4 Panthers               1:04.40   3 
 
800 Meter Run 8 & un Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Abello, Charlotte          8 Wiscasset Rec          3:24.80   10   
  2 Camire, Graceyn            8 Panthers               3:26.59    8   
  3 Marston, Avery             8 Panthers               3:40.70    6   
 
4x100 Meter Relay 8 & un Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Panther Track Club  'B'                             1:24.40   10   
  2 Panther Track Club  'A'                             1:41.44    8   
 
High Jump 8 & un Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ellis, Madeline            8 Panthers               2-10.00   10   
  2 Herring, Gracie            8 Lewiston Recreat      J2-10.00    8   
  3 Abello, Charlotte          8 Wiscasset Rec          2-08.00    6   
  4 Aden, Asha                 8 Lewiston Recreat      J2-08.00    4   
  5 Barnes, Ashlyn             8 Auburn Rec T&F         2-06.00    2   
  6 Powell, Amiya              7 Lewiston Recreat      J2-06.00    1   
  7 Tetreault, Paige           8 Panthers              J2-06.00  
  8 Lafrenaye, Brea            7 Wiscasset Rec          2-04.00  
 -- Rocha, Josephine           6 Panthers                    NH  
 -- Stoner, Lyra               7 Panthers                    NH  
 -- Lizotte, Charlee           5 Panthers                    NH  
 -- Marston, Avery             8 Panthers                    NH  
 -- Sargent, Melody            8 Lisbon Striders             NH  
 -- Stoner, Mage               8 Panthers                    NH  
 
Shot Put 8 & un Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sargent, Melody            8 Lisbon Striders       11-10.75   10   
  2 Loring-Dymond, Skye        8 Panthers              11-06.00    8   
  3 Lafrenaye, Brea            7 Wiscasset Rec         11-03.75    6   
  4 Barnes, Ashlyn             8 Auburn Rec T&F         9-08.50    4   
  5 Johnson, Cami              7 Panthers               8-05.00    2   
  6 Lamontagne, Annabelle      8 Auburn Rec T&F         8-04.00    1   
  7 Merrill, Isabelle          8 Auburn Rec T&F         8-03.50  
  8 Tetreault, Paige           8 Panthers               8-00.50  
  9 Millett, Aubrianna         6 Panthers               8-00.00  
 10 Rocha, Josephine           6 Panthers               7-10.25  
 11 Stewart, Joy               8 Topsham, Team Be       7-08.50  
 12 Stoner, Mage               8 Panthers               7-03.50  
 13 Lowell, Brooke             6 Lewiston Recreat       7-01.25  
 14 Puiia, Angelina            8 Wiscasset Rec          6-08.50  
 15 Barry, Ella                7 Lisbon Striders        6-04.75  
 16 Whitten, Annabelle         7 Panthers               5-04.00  
 17 Lizotte, Charlee           5 Panthers               5-03.00  
 18 Knowles, Sophijah          7 Panthers               5-02.25  
 19 Marston, Emma              6 Panthers               4-09.00  
 20 Stoner, Lyra               7 Panthers               4-06.50  
 21 Comeau, Isabella           6 Panthers               4-02.25  
 22 Mercier, Shayleigh         7 Auburn Rec T&F         3-02.00  
 
800 Meter Race Walk 8 & un Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kennedy, Amia              8 Topsham, Team Be       5:39.70   10   
  2 Cox, Nyrobie               7 Panthers               5:53.19    8   
  3 Stewart, Joy               8 Topsham, Team Be       6:33.47    6   
  4 Newson, Lyla               7 Auburn Rec T&F         7:31.10    4   
 -- Barry, Ella                7 Lisbon Striders             DQ  
 -- Comeau, Isabella           6 Panthers                    DQ  
 -- Barnes, Ashlyn             8 Auburn Rec T&F              DQ  
 -- Lizotte, Charlee           5 Panthers                    DQ  
 -- Marston, Emma              6 Panthers                    DQ  
 -- Millett, Aubrianna         6 Panthers                    DQ  
 -- Puiia, Angelina            8 Wiscasset Rec               DQ  
 -- Stoner, Mage               8 Panthers                    DQ  
 
200 Meter Dash 9-10 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Flynn, Jenni              10 Panthers                 32.40   6  10   
  2 Abdulle, Muna              9 Lewiston Recreat         34.53   6   8   
  3 Johnson, Kalli            10 Panthers                 34.60   6   6   
  4 Vincent, Violet           10 Auburn Rec T&F           34.93   1   4   
  5 Godo, Islah               10 Topsham, Team Be         35.18   2   2   
  6 Palmer, Elysia            10 Brunswick Recrea         35.43   6   1   
  7 Hayes, Isabel             10 Auburn Rec T&F           35.82   3 
  8 Goudreau, Evelyn          10 Topsham, Team Be         36.33   1 
  9 Kousky, Eva               10 Brunswick Recrea         36.92   2 
 10 Abello, Hannah            10 Wiscasset Rec            37.46   2 
 11 Aden, Ambiya               9 Lewiston Recreat         37.73   5 
 12 Robash, Madison            9 Panthers                 37.84   5 
 13 Berry, Emma                9 Topsham, Team Be         38.68   6 
 14 Joler, Mackenzie           9 Auburn Rec T&F           38.72   2 
 15 Hall, Lilah                9 Lisbon Striders          38.81   1 
 16 Green, Zoe                 9 Brunswick Recrea         39.65   5 
 17 Coffin, Erin              10 Lisbon Striders          39.90   2 
 18 Bushman, Kiara            10 Lewiston Recreat         40.01   5 
 19 Chubbuck, Addison          9 Topsham, Team Be         41.96   2 
 20 Salat, Amina              10 Lewiston Recreat         42.01   5 
 21 Newson, Payton            10 Auburn Rec T&F           42.63   4 
 22 Bessette, Audrey           9 Panthers                 43.69   4 
 23 Shea, Jenna                9 Auburn Rec T&F           43.94   3 
 24 Pelky, Leigha              9 Auburn Rec T&F           44.15   3 
 25 Mercier, Alexia            9 Auburn Rec T&F           44.40   4 
 26 Manson, Olivia             9 Lewiston Recreat         45.40   4 
 27 Dunbar, Emily             10 Lisbon Striders          45.96   3 
 28 McCormack, Quinn           9 Brunswick Recrea         46.54   4 
 29 Watson, Maddison           9 Brunswick Recrea         46.92   5 
 30 Strout, Ashley            10 Panthers                 49.71   4 
 
800 Meter Run 9-10 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nason, Angelina           10 Panthers               3:00.20   10   
  2 Johnson, Kalli            10 Panthers               3:03.90    8   
  3 Godo, Islah               10 Topsham, Team Be       3:15.50    6   
  4 Berry, Emma                9 Topsham, Team Be       3:25.26    4   
  5 Abello, Hannah            10 Wiscasset Rec          3:25.69    2   
  6 Brown, Olivia              9 Topsham, Team Be       3:26.21    1   
  7 Watson, Maddison           9 Brunswick Recrea       4:20.72  
  8 Macfarlane, Christel       9 Panthers               5:10.00  
 
4x400 Meter Relay 9-10 Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Panther Track Club  'A'                             6:52.62   10   
 
High Jump 9-10 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Palmer, Elysia            10 Brunswick Recrea       4-02.00   10   
  2 Goudreau, Evelyn          10 Topsham, Team Be       3-08.00    7   
  2 Nason, Angelina           10 Panthers               3-08.00    7   
  4 Mitchell, Leilani         10 Auburn Rec T&F         3-06.00    4   
  5 Godo, Islah               10 Topsham, Team Be       3-02.00    2   
  6 Flynn, Jenni              10 Panthers              J3-02.00    1   
  7 McCormack, Quinn           9 Brunswick Recrea       3-00.00  
  7 Coffin, Erin              10 Lisbon Striders        3-00.00  
  7 Abdulle, Muna              9 Lewiston Recreat       3-00.00  
  7 Kousky, Eva               10 Brunswick Recrea       3-00.00  
  7 Marston, Haley             9 Auburn Rec T&F         3-00.00  
  7 Mercier, Alexia            9 Auburn Rec T&F         3-00.00  
  7 Berry, Emma                9 Topsham, Team Be       3-00.00  
  7 Brown, Olivia              9 Topsham, Team Be       3-00.00  
  7 Abello, Hannah            10 Wiscasset Rec          3-00.00  
 16 Shea, Jenna                9 Auburn Rec T&F         2-10.00  
 16 Salat, Amina              10 Lewiston Recreat       2-10.00  
 16 Strout, Ashley            10 Panthers               2-10.00  
 19 Dunbar, Emily             10 Lisbon Striders        2-08.00  
 19 Hall, Lilah                9 Lisbon Striders        2-08.00  
 19 Robash, Madison            9 Panthers               2-08.00  
 19 Joler, Mackenzie           9 Auburn Rec T&F         2-08.00  
 -- Bessette, Audrey           9 Panthers                    NH  
 -- Pelky, Leigha              9 Auburn Rec T&F              NH  
 -- Creaser, Alexis            9 Auburn Rec T&F            FAIL  
 
Shot Put 9-10 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mitchell, Leilani         10 Auburn Rec T&F        18-04.50   10   
  2 Nason, Angelina           10 Panthers              15-06.00    8   
  3 Flynn, Jenni              10 Panthers              14-05.00    6   
  4 Marston, Haley             9 Auburn Rec T&F        12-05.50    4   
  5 Newson, Payton            10 Auburn Rec T&F        12-03.75    2   
  6 Dunbar, Emily             10 Lisbon Striders       11-04.00    1   
  7 Shea, Jenna                9 Auburn Rec T&F        11-01.50  
  8 Bushman, Kiara            10 Lewiston Recreat      10-07.00  
  9 Strout, Ashley            10 Panthers              10-06.50  
 10 Brown, Olivia              9 Topsham, Team Be      10-05.50  
 11 Bessette, Audrey           9 Panthers               9-09.50  
 12 Green, Zoe                 9 Brunswick Recrea       9-08.00  
 13 McCormack, Quinn           9 Brunswick Recrea       9-01.50  
 14 Watson, Maddison           9 Brunswick Recrea       8-10.00  
 15 Pelky, Leigha              9 Auburn Rec T&F         8-09.75  
 16 Mercier, Alexia            9 Auburn Rec T&F         8-08.25  
 17 Manson, Olivia             9 Lewiston Recreat       8-06.00  
 18 Creaser, Alexis            9 Auburn Rec T&F         8-04.00  
 19 Kousky, Eva               10 Brunswick Recrea       8-02.50  
 20 Coffin, Erin              10 Lisbon Striders        8-01.75  
 21 Chubbuck, Addison          9 Topsham, Team Be       7-04.75  
 22 Vincent, Violet           10 Auburn Rec T&F         1-05.50  
 
800 Meter Race Walk 9-10 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bilodeau, Addison         10 Auburn Rec T&F         5:02.88   10   
  2 Goudreau, Evelyn          10 Topsham, Team Be       5:31.68    8   
  3 Chubbuck, Addison          9 Topsham, Team Be       5:50.15    6   
  4 Mitchell, Leilani         10 Auburn Rec T&F         5:59.58    4   
  5 Marston, Haley             9 Auburn Rec T&F         6:01.03    2   
  6 Hall, Lilah                9 Lisbon Striders        6:40.60    1   
  7 Creaser, Alexis            9 Auburn Rec T&F         7:41.60  
 -- Macfarlane, Christel       9 Panthers                    DQ  
 
200 Meter Dash 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Traficonte, Lia           12 Panthers                 30.60   5  10   
  2 Huntsman, Angel           12 Topsham, Team Be         31.45   5   8   
  3 McIntyre, Kailyn          11 Brunswick Recrea         31.68   5   6   
  4 FitzPatrick, Phoebe       11 Topsham, Team Be         32.56   3   4   
  5 Bell, Payton              12 Auburn Rec T&F           33.04   2   2   
  6 Baker, Kendra             12 Auburn Rec T&F           33.74   1   1   
  7 Moore, Sarah              11 Lisbon Striders          34.10   3 
  8 Shariff-Hassan, Lela      11 Lewiston Recreat         34.90   5 
  9 Person, Veda              11 Panthers                 35.18   4 
 10 Sullivan, Hannah          12 Panthers                 35.65   5 
 11 Langelier, Isabelle       12 Auburn Rec T&F           35.78   3 
 12 Lamontagne, Clara         12 Auburn Rec T&F           35.98   1 
 13 Piper, Lorenza            12 Panthers                 36.37   4 
 14 Knowles, Jazmyn           11 Panthers                 36.40   4 
 15 Cameron, Olivia           11 Auburn Rec T&F           37.58   2 
 16 Grover, Hannah            12 Panthers                 38.67   4 
 17 Merrill, Madison          12 Auburn Rec T&F           38.77   3 
 18 Langlois, Kaelyn Rae      11 Auburn Rec T&F           38.88   1 
 19 Levesque, Marliegh        12 Panthers                 40.58   4 
 20 Wante, Cathrine           11 Panthers                 40.75   4 
 21 Purington, Baily          11 Panthers                 43.18   3 
 22 Marston, Emma              6 Panthers                 43.27   3 
 23 Hamilton, Elaina          11 Lisbon Striders          57.12   2 
 
800 Meter Run 11-12 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dupre, Lexie              11 Topsham, Team Be       2:55.68   10   
  2 Traficonte, Lia           12 Panthers               2:56.66    8   
  3 Kennedy, Addison          12 Topsham, Team Be       2:59.38    6   
  4 Bilodeau, Audrey          12 Auburn Rec T&F         3:14.95    4   
  5 Mockler, Laura            12 Lisbon Striders        3:26.48    2   
  6 Bush, Sarah               11 Auburn Rec T&F         3:36.10    1   
  7 Smith, Kasey              11 Auburn Rec T&F         3:43.06  
  8 Grover, Hannah            12 Panthers               4:02.68  
 
3000 Meter Run 11-12 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bell, Payton              12 Auburn Rec T&F        14:34.00   10   
  2 Powell, Lisha             12 Panthers              14:44.00    8   
  3 Langelier, Isabelle       12 Auburn Rec T&F        17:31.68    6   
 
80 Meter Hurdles 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thibodeau, Leah           11 Auburn Rec T&F           16.58   1  10   
  2 McIntyre, Kailyn          11 Brunswick Recrea         16.61   2   8   
  3 Dupre, Lexie              11 Topsham, Team Be         16.69   2   6   
  4 Bilodeau, Audrey          12 Auburn Rec T&F           16.70   1   4   
  5 Marston, Abigail          11 Auburn Rec T&F           18.14   1   2   
  6 Beaucage, Breah           12 Panthers                 18.81   2   1   
  7 Smith, Kasey              11 Auburn Rec T&F           21.00   2 
 
4x400 Meter Relay 11-12 Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Topsham, Team BeTHERE  'A'                          5:09.17   10   
  2 Auburn Rec T&F  'A'                                 5:40.81    8   
  3 Panther Track Club  'A'                             5:55.40    6   
 
High Jump 11-12 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Moore, Sarah              11 Lisbon Striders        4-02.00   10   
  2 Traficonte, Lia           12 Panthers              J4-02.00    8   
  3 Sullivan, Hannah          12 Panthers               4-00.00    6   
  4 Humason-Fulgham, Saphryn  11 Auburn Rec T&F        J4-00.00    4   
  5 FitzPatrick, Phoebe       11 Topsham, Team Be       3-10.00    2   
  6 Cameron, Olivia           11 Auburn Rec T&F         3-06.00    1   
  7 Guay, Ariana              11 Auburn Rec T&F        J3-06.00  
 -- Henderson, Makayla        11 Panthers                    NH  
 -- Levesque, Marliegh        12 Panthers                    NH  
 -- Woganon, Gracey           12 Panthers                    NH  
 -- Knowles, Jazmyn           11 Panthers                    NH  
 -- Mockler, Laura            12 Lisbon Striders             NH  
 -- Person, Veda              11 Panthers                    NH  
 
Triple Jump 11-12 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Humason-Fulgham, Saphryn  11 Auburn Rec T&F        28-03.25   10   
  2 Huntsman, Angel           12 Topsham, Team Be      24-06.50    8   
  3 Moore, Sarah              11 Lisbon Striders       23-10.50    6   
  4 Shariff-Hassan, Lela      11 Lewiston Recreat      23-06.50    4   
  5 Thibodeau, Leah           11 Auburn Rec T&F        23-01.00    2   
  6 Knowlton, Nora            12 Auburn Rec T&F        21-06.00    1   
  7 Milliken, Hannah          12 Auburn Rec T&F        21-02.50  
  7 Mockler, Laura            12 Lisbon Striders       21-02.50  
  9 Cameron, Olivia           11 Auburn Rec T&F        20-11.50  
 10 Joler, Micah              11 Auburn Rec T&F        20-08.00  
 11 Ladner, Ames              11 Brunswick Recrea      18-11.00  
 12 Langlois, Kaelyn Rae      11 Auburn Rec T&F        18-02.00  
 -- Marston, Abigail          11 Auburn Rec T&F            FOUL  
 
Shot Put 11-12 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Piper, Lorenza            12 Panthers              24-07.00   10   
  2 Martin, Emma              11 Panthers              20-11.50    8   
  3 Purington, Baily          11 Panthers              20-10.50    6   
  4 Huntsman, Angel           12 Topsham, Team Be      20-00.50    4   
  5 Knowlton, Nora            12 Auburn Rec T&F        19-03.00    2   
  6 Baker, Kendra             12 Auburn Rec T&F        18-09.00    1   
  7 Guay, Ariana              11 Auburn Rec T&F        18-04.00  
  8 Bilodeau, Hannah          11 Auburn Rec T&F        16-10.00  
  9 Knowles, Jazmyn           11 Panthers              16-09.25  
 10 Bsullak, Abigale          12 Panthers              15-10.00  
 11 Hamilton, Elaina          11 Lisbon Striders       15-07.00  
 12 Ladner, Ames              11 Brunswick Recrea      14-11.50  
 13 Lamontagne, Clara         12 Auburn Rec T&F        14-08.50  
 14 Langelier, Isabelle       12 Auburn Rec T&F        14-08.00  
 15 Merrill, Madison          12 Auburn Rec T&F        14-04.00  
 16 Powell, Lisha             12 Panthers              14-02.00  
 17 Milliken, Hannah          12 Auburn Rec T&F        13-07.00  
 18 Wante, Cathrine           11 Panthers              13-06.50  
 19 Marston, Abigail          11 Auburn Rec T&F        12-10.00  
 20 Bush, Sarah               11 Auburn Rec T&F        11-06.00  
 21 Grover, Hannah            12 Panthers              11-05.00  
 22 Henderson, Makayla        11 Panthers              11-03.00  
 23 Woganon, Gracey           12 Panthers               5-10.50  
 
200 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Marquis-Boutin, Ellen     13 Panthers               28.25      29.12   3  10   
  2 Cobb, Nicole              14 Panthers               28.80      29.46   3   8   
  3 Saxton, Ava               13 Topsham, Team Be       29.87      30.71   3   6   
  4 Wante, Madison            14 Panthers               30.70      31.06   3   4   
  5 Huntsman, Jazzy           13 Topsham, Team Be       32.69      32.75   2   2   
  6 Solis, Emma               13 Lewiston Recreat                  33.29   1   1   
  7 Harrington, Josie         13 Wiscasset Rec          30.66      33.42   3 
  8 Wilkins, Annie            14 Topsham, Team Be                  33.84   1 
  9 Niemi, Ashley             13 Panthers               32.75      34.01   2 
 10 Yonis, Madina             13 Lewiston Recreat       34.53      34.36   2 
 11 Hanna, Emma               13 Topsham, Team Be       33.41      34.56   2 
 12 White, Caroline           13 Lisbon Striders                   35.03   1 
 13 Blair, Alexis             14 Lisbon Striders                   36.15   1 
 14 Sands, Trinity            14 Panthers               35.35      36.44   1 
 15 Averill, Isabelle         13 Panthers               34.72      36.81   2 
 16 Newell, Emma              14 Panthers               36.10      37.50   1 
 
800 Meter Run 13-14 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bedard, Kylie             14 Panthers               2:30.95   10   
  2 Green, Kaeden             13 Brunswick Recrea       2:56.21    8   
  3 Martin, Izabella          14 Panthers               3:01.33    6   
  4 Libby, Eliza              14 Topsham, Team Be       3:02.45    4   
  5 Kennedy, Alexandra        14 Topsham, Team Be       3:09.61    2   
 
3000 Meter Run 13-14 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hanna, Emma               13 Topsham, Team Be      14:11.70   10   
  2 Quinnell, Emily           13 Auburn Rec T&F        16:01.00    8   
 
100 Meter Hurdles 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bedard, Kylie             14 Panthers                 17.51   1  10   
  2 Ladner, Ophelia           14 Brunswick Recrea         18.56   2   8   
  3 Green, Kaeden             13 Brunswick Recrea         18.72   2   6   
  4 Harrington, Josie         13 Wiscasset Rec            18.90   2   4   
  5 Huntsman, Jazzy           13 Topsham, Team Be         20.53   1   2   
  6 Blair, Alexis             14 Lisbon Striders          20.61   2   1   
  7 Sands, Trinity            14 Panthers                 22.70   2 
  8 Martin, Izabella          14 Panthers                 23.06   1 
 
4x400 Meter Relay 13-14 Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Panther Track Club  'A'                             5:15.16   10   
  2 Topsham, Team BeTHERE  'A'                          5:24.92    8   
 
High Jump 13-14 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrington, Josie         13 Wiscasset Rec          4-08.00   10   
  2 Wante, Madison            14 Panthers               4-06.00    8   
  3 Fecteau, Sarah            14 Panthers              J4-06.00    6   
  4 Saxton, Ava               13 Topsham, Team Be       4-02.00    3   
  4 Green, Kaeden             13 Brunswick Recrea       4-02.00    3   
  6 Bedard, Kylie             14 Panthers               4-00.00    1   
  7 Syrjala, Molly            13 Wiscasset Rec         J4-00.00  
  8 Solis, Emma               13 Lewiston Recreat       3-10.00  
  9 Blair, Alexis             14 Lisbon Striders        3-08.00  
  9 Macdonald, Izzy           14 Auburn Rec T&F         3-08.00  
  9 Niemi, Ashley             13 Panthers               3-08.00  
  9 Wilkins, Annie            14 Topsham, Team Be       3-08.00  
 
Triple Jump 13-14 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Green, Kaeden             13 Brunswick Recrea      28-00.75   10   
  2 Cobb, Nicole              14 Panthers              27-10.00    8   
  3 Libby, Eliza              14 Topsham, Team Be      26-11.50    6   
  4 Ladner, Ophelia           14 Brunswick Recrea      26-05.25    4   
  5 Fecteau, Sarah            14 Panthers              26-04.50    2   
  6 White, Caroline           13 Lisbon Striders       25-08.50    0.50
  6 Saxton, Ava               13 Topsham, Team Be      25-08.50    0.50
  8 Hanna, Emma               13 Topsham, Team Be      24-02.00  
  9 Huntsman, Jazzy           13 Topsham, Team Be      24-00.75  
 10 Harrington, Josie         13 Wiscasset Rec         23-00.50  
 11 Sands, Trinity            14 Panthers              22-06.75  
 12 Yonis, Madina             13 Lewiston Recreat      22-05.50  
 13 Averill, Isabelle         13 Panthers              21-08.50  
 14 Syrjala, Molly            13 Wiscasset Rec         20-06.75  
 -- Cunningham, Abby          13 Lisbon Striders           FOUL  
 
Shot Put 13-14 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marquis-Boutin, Ellen     13 Panthers              26-10.00   10   
  2 Bedard, Kylie             14 Panthers              25-10.50    8   
  3 Boucher, Savanah          14 Panthers              25-10.00    6   
  4 Newell, Emma              14 Panthers              24-10.50    4   
  5 Libby, Eliza              14 Topsham, Team Be      23-04.00    2   
  6 Wilkins, Annie            14 Topsham, Team Be      21-06.50    1   
  7 White, Caroline           13 Lisbon Striders       21-06.00  
  8 Syrjala, Molly            13 Wiscasset Rec         21-05.25  
  9 Averill, Isabelle         13 Panthers              21-00.50  
 10 Cunningham, Abby          13 Lisbon Striders       19-10.75  
 11 Winchenbach, Halie        14 Wiscasset Rec         19-02.00  
 12 Quinnell, Emily           13 Auburn Rec T&F        17-07.00  
 
200 Meter Dash 15 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hyndman, Lindy            15 Auburn Rec T&F           29.34  
  2 Newell, Olivia            15 Panthers                 33.34  
  3 Pratt, Bethany            15 Topsham, Team Be         37.51  
 
800 Meter Run 15 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Newell, Olivia            15 Panthers               3:12.32  
 
High Jump 15 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hyndman, Lindy            15 Auburn Rec T&F         4-02.00  
 
Shot Put 15 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Pratt, Bethany            15 Topsham, Team Be      22-09.50  
  2 Newell, Olivia            15 Panthers              20-01.00  
 
100 Meter Dash 8 & un Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bushman, Latavian          8 Lewiston Recreat         16.49   2  10   
  2 Jawor, Conrad              8 Lewiston Recreat         16.70   6   8   
  3 Langlois, Peyton           7 Auburn Rec T&F           17.76   1   6   
  4 Rodrigue, Brodyn           8 Auburn Rec T&F           17.84   1   4   
  5 Goudreau, Griffin          7 Topsham, Team Be         17.85   6   2   
  6 Thibodeau, Eben            8 Auburn Rec T&F           18.43   2   1   
  7 Murphy, Elijah             7 Topsham, Team Be         18.44   2 
  8 Repetto, Keaton            7 Brunswick Recrea         19.06   6 
  9 Newson, Gabriel            8 Auburn Rec T&F           19.50   2 
 10 Berry-Hart, Tallen         7 Auburn Rec T&F           19.82   4 
 11 Manson, Adam               7 Lewiston Recreat         20.17   6 
 12 Kessler, Jacob             8 Topsham, Team Be         20.55   6 
 13 Oehme, Sylas               6 Panthers                 20.61   5 
 14 Wasielewski, Lucas         7 Brunswick Recrea         20.65   5 
 15 Oehme, Conner              8 Panthers                 21.08   5 
 16 Rousseau, Logan            8 Lisbon Striders          21.33   1 
 17 Watson, Jordan             6 Brunswick Recrea         21.46   6 
 18 Schofield, Aidan           7 Brunswick Recrea         21.50   5 
 19 Hall, Beckett              7 Lisbon Striders          21.75   3 
 20 Hall, Camron               6 Panthers                 21.96   5 
 21 Creaser, Joshua            6 Auburn Rec T&F           22.18   3 
 22 Carmody, Eli               6 Panthers                 22.34   2 
 23 Martin, Liam               7 Lewiston Recreat         22.56   3 
 24 Horrocks, Ben              8 Topsham, Team Be         23.70   4 
 25 Sargent, Noah              6 Lisbon Striders          24.28   1 
 26 Murray, Orion              6 Lisbon Striders          24.53   1 
 27 Newell, Lachlan            5 Panthers                 25.88   5 
 28 Varney, Josha              6 Panthers                 27.61   4 
 29 Rousseau, Keegan           6 Lisbon Striders          27.90   4 
 30 Mitchell, Fred             5 Auburn Rec T&F           29.17   4 
 
400 Meter Dash 8 & un Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Beaucage, Garrett          8 Panthers                 39.57   2  10   
  2 Benson, Christian          8 Panthers               1:22.46   2   8   
  3 Rodrigue, Brodyn           8 Auburn Rec T&F         1:27.82   1   6   
  4 Murphy, Elijah             7 Topsham, Team Be       1:32.57   3   4   
  5 Repetto, Keaton            7 Brunswick Recrea       1:32.87   3   2   
  6 Goudreau, Griffin          7 Topsham, Team Be       1:33.43   3   1   
  7 Newson, Gabriel            8 Auburn Rec T&F         1:35.01   1 
  8 Thibodeau, Eben            8 Auburn Rec T&F         1:35.25   1 
  9 Kessler, Jacob             8 Topsham, Team Be       1:41.38   3 
 10 Juergens, Thomas           8 Panthers               1:42.30   3 
 11 Oehme, Sylas               6 Panthers               1:42.62   4 
 12 Wasielewski, Lucas         7 Brunswick Recrea       1:42.68   2 
 13 Abukar, Rashid             7 Lewiston Recreat       1:42.97   2 
 14 Harradon, Callen           7 Lewiston Recreat       1:43.02   1 
 14 Oehme, Conner              8 Panthers               1:43.02   4 
 16 Watson, Jordan             6 Brunswick Recrea       1:51.30   2 
 17 Schofield, Aidan           7 Brunswick Recrea       1:52.37   4 
 18 Johnson, Jamal             5 Panthers               2:16.40   1 
 19 Varney, Josha              6 Panthers               2:18.81   1 
 
4x100 Meter Relay 8 & un Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Lewiston Recreation  'A'                            1:15.40   10   
  2 Lewiston Recreation  'B'                            1:24.83    8   
  3 Panther Track Club  'A'                             1:25.06    6   
 
Long Jump 8 & un Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bushman, Latavian          8 Lewiston Recreat      10-04.00   10   
  2 Jawor, Conrad              8 Lewiston Recreat       9-11.50    8   
  3 Langlois, Peyton           7 Auburn Rec T&F         9-02.00    6   
  4 Harradon, Callen           7 Lewiston Recreat       8-06.00    4   
  5 Berry-Hart, Tallen         7 Auburn Rec T&F         8-05.50    2   
  6 Murphy, Elijah             7 Topsham, Team Be       8-03.00    1   
  7 Manson, Adam               7 Lewiston Recreat       7-04.00  
  8 Hall, Camron               6 Panthers               6-08.00  
  9 Martin, Liam               7 Lewiston Recreat       6-05.00  
 10 Goudreau, Griffin          7 Topsham, Team Be       6-04.00  
 11 Lachapelle, Thomas         8 Auburn Rec T&F         5-09.50  
 12 Rousseau, Logan            8 Lisbon Striders        5-08.50  
 13 Lachapelle, Owen           6 Auburn Rec T&F         5-01.50  
 14 Mitchell, Fred             5 Auburn Rec T&F         4-05.00  
 14 Repetto, Keaton            7 Brunswick Recrea       4-05.00  
 16 Newell, Lachlan            5 Panthers               4-02.00  
 17 Rousseau, Keegan           6 Lisbon Striders        3-11.00  
 18 Frazer, Christian          6 Panthers               3-09.50  
 19 Horrocks, Ben              8 Topsham, Team Be       3-05.00  
 20 Murray, Orion              6 Lisbon Striders        3-03.00  
 -- Schofield, Aidan           7 Brunswick Recrea          FOUL  
 -- Martin, Sean               6 Lewiston Recreat          FOUL  
 -- Kay, Ethan                 6 Lisbon Striders           FOUL  
 
Javelin Throw 8 & un Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Berry-Hart, Tallen         7 Auburn Rec T&F           48-01   10   
  2 Thibodeau, Eben            8 Auburn Rec T&F           44-02    8   
  3 Rousseau, Logan            8 Lisbon Striders          43-06    6   
  4 Benson, Christian          8 Panthers                 43-03    4   
  5 Langlois, Peyton           7 Auburn Rec T&F           42-11    2   
  6 Juergens, Thomas           8 Panthers                 40-04    1   
  7 Harradon, Callen           7 Lewiston Recreat         33-06  
  8 Beaucage, Garrett          8 Panthers                 32-06  
  9 Watson, Jordan             6 Brunswick Recrea         30-04  
 10 Lachapelle, Thomas         8 Auburn Rec T&F           29-03  
 11 Creaser, Joshua            6 Auburn Rec T&F           26-08  
 12 Newell, Lachlan            5 Panthers                 24-04  
 13 Rousseau, Keegan           6 Lisbon Striders          19-11  
 14 Johnson, Jamal             5 Panthers                 19-09  
 15 Lachapelle, Owen           6 Auburn Rec T&F           16-03  
 16 Horrocks, Ben              8 Topsham, Team Be         14-11  
 17 Frazer, Christian          6 Panthers                 13-10  
 18 Murray, Orion              6 Lisbon Striders          13-01  
 19 Martin, Sean               6 Lewiston Recreat         12-02  
 20 Hall, Beckett              7 Lisbon Striders          11-03  
 21 Kay, Ethan                 6 Lisbon Striders          11-00  
 22 Mitchell, Fred             5 Auburn Rec T&F            6-02  
 
800 Meter Race Walk 8 & un Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Beaucage, Garrett          8 Panthers               5:14.90   10   
  2 Juergens, Thomas           8 Panthers               6:20.00    8   
  3 Varney, Josha              6 Panthers               7:08.00    6   
 -- Hall, Beckett              7 Lisbon Striders             DQ  
 -- Frazer, Christian          6 Panthers                    DQ  
 
100 Meter Dash 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Solis, Ezra               10 Lewiston Recreat         12.24   2  10   
  2 Cox, Jayden                9 Panthers                 14.93   4   8   
  3 Sweet, Ryan               10 Topsham, Team Be         16.44   4   6   
  4 Murphy, Caleb             10 Topsham, Team Be         16.69   4   4   
  5 Milliken, Hunter          10 Auburn Rec T&F           16.73   1   2   
  6 Wasielewski, Rudy          9 Brunswick Recrea         17.09   4   1   
  7 Barbour, Braeden           9 Brunswick Recrea         17.34   4 
  8 Fecteau, Matthew           9 Panthers                 17.59   3 
  9 Halmos, Peyton            10 Panthers                 17.87   4 
 10 Holden, Bryce              9 Topsham, Team Be         18.02   1 
 11 Michaud, Jordan           10 Auburn Rec T&F           18.07   2 
 12 Bsullak, Johnny           10 Panthers                 18.09   3 
 13 Flynn, Marshall            9 Brunswick Recrea         18.68   3 
 14 Kennedy, Zacharia         10 Panthers                 19.18   3 
 15 Burns, Tyler               9 Brunswick Recrea         19.36   3 
 16 Sargent, Levi             10 Lisbon Striders          19.53   1 
 17 Allard, Joshua             9 Lewiston Recreat         21.37   2 
 
400 Meter Dash 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Murphy, Caleb             10 Topsham, Team Be       1:19.59   1  10   
  2 Cox, Jayden                9 Panthers               1:23.43   2   8   
  3 Wasielewski, Rudy          9 Brunswick Recrea       1:26.97   2   6   
  4 Kessler, Joseph           10 Topsham, Team Be       1:27.86   2   4   
  5 Newell, Ronan             10 Panthers               1:28.79   2   2   
  6 Halmos, Peyton            10 Panthers               1:28.86   1   1   
  7 Abukar, Nordin             9 Lewiston Recreat       1:30.64   1 
  8 Holden, Bryce              9 Topsham, Team Be       1:34.97   1 
  9 Bsullak, Johnny           10 Panthers               1:45.87   2 
 
1500 Meter Run 9-10 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Britt, Ian                 9 Topsham, Team Be       6:44.49   10   
  2 Scribellito, Isaac        10 Lisbon Striders        7:16.63    8   
  3 Hamilton, Jodey            9 Lisbon Striders        7:34.00    6   
  4 Stewart, William          10 Topsham, Team Be       8:17.24    4   
 
4x100 Meter Relay 9-10 Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Topsham, Team BeTHERE  'A'                          1:14.34   10   
 
Long Jump 9-10 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cox, Jayden                9 Panthers              11-02.75   10   
  2 Milliken, Hunter          10 Auburn Rec T&F         9-09.00    8   
  3 Holden, Bryce              9 Topsham, Team Be       9-05.75    6   
  4 Newell, Ronan             10 Panthers               9-03.50    4   
  5 Flynn, Marshall            9 Brunswick Recrea       9-02.50    2   
  6 Sweet, Ryan               10 Topsham, Team Be       9-02.00    1   
  7 Solis, Ezra               10 Lewiston Recreat       8-08.25  
  8 Hamilton, Jodey            9 Lisbon Striders        7-09.00  
  9 Burns, Tyler               9 Brunswick Recrea       7-05.50  
 10 Britt, Ian                 9 Topsham, Team Be       6-11.75  
 11 Stewart, William          10 Topsham, Team Be       6-05.00  
 12 Scribellito, Isaac        10 Lisbon Striders        6-03.00  
 13 Kennedy, Zacharia         10 Panthers               6-01.50  
 14 Allard, Joshua             9 Lewiston Recreat       5-05.50  
 -- Sargent, Levi             10 Lisbon Striders           FOUL  
 
Javelin Throw 9-10 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bsullak, Johnny           10 Panthers                 78-00   10   
  2 Fecteau, Matthew           9 Panthers                 73-10    8   
  3 Michaud, Jordan           10 Auburn Rec T&F           66-00    6   
  4 Sargent, Levi             10 Lisbon Striders          45-01    4   
  5 Halmos, Peyton            10 Panthers                 44-04    2   
  6 Stewart, William          10 Topsham, Team Be         44-02    1   
  7 Hamilton, Jodey            9 Lisbon Striders          40-04  
  8 Scribellito, Isaac        10 Lisbon Striders          39-06  
  9 Kessler, Joseph           10 Topsham, Team Be         39-00  
 10 Kennedy, Zacharia         10 Panthers                 36-07  
 11 Britt, Ian                 9 Topsham, Team Be         35-05  
 
100 Meter Dash 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Muhammad-Aceto, Farid     12 Lewiston Recreat         13.96   6  10   
  2 Dorn, Jordan              11 Panthers                 14.01   6   8   
  3 Mooney, Emmett            11 Lisbon Striders          14.56   2   6   
  4 Rowe, Keegan              11 Topsham, Team Be         14.64   6   4   
  5 Berry, Tyler              12 Topsham, Team Be         14.72   3   2   
  6 Wilkins, Mack             12 Topsham, Team Be         15.06   1   1   
  7 Lafrenaye, Jayden         11 Wiscasset Rec            15.27   6 
  8 St. Pierre, Xander        12 Auburn Rec T&F           15.37   1 
  9 Sellinger, Austin         12 Auburn Rec T&F           15.39   3 
 10 Bedard, William           11 Panthers                 15.40   6 
 10 Vincent, Owen             12 Auburn Rec T&F           15.40   2 
 12 Cobb, Ben                 11 Panthers                 15.65   5 
 12 Joyce, Liam               11 Brunswick Recrea         15.65   3 
 14 Calhoun, Andrew           11 Lisbon Striders          16.03   1 
 15 Blagdon, Payton           12 Wiscasset Rec            16.07   6 
 15 Powell, Domante           11 Lewiston Recreat         16.07   5 
 17 Whitmore, Tate            12 Wiscasset Rec            16.25   2 
 18 Flynn, Evan               11 Brunswick Recrea         16.40   2 
 19 Cloutier, Benjamin        12 Lewiston Recreat         16.62   5 
 20 Saunders, Aidan           12 Topsham, Team Be         16.67   5 
 21 Hanna, Ethan              11 Topsham, Team Be         16.87   5 
 21 Fowler, Jameson           12 Topsham, Team Be         16.87   5 
 21 Landry, Jackson           11 Auburn Rec T&F           16.87   3 
 24 Sands, Alrick             12 Panthers                 16.90   4 
 25 Repetto, Quinlan          11 Brunswick Recrea         16.97   1 
 26 Howe, Adam                12 Auburn Rec T&F           17.04   1 
 27 Newell, Liam              11 Panthers                 17.96   3 
 28 Morse, Jacob              11 Lisbon Striders          18.01   3 
 29 Twitchell, Mason          11 Auburn Rec T&F           18.13   1 
 30 Webb, Aiden               12 Panthers                 18.46   4 
 31 Fecteau, Joshua           12 Panthers                 18.47   4 
 32 Martin, Blaine            11 Auburn Rec T&F           19.95   2 
 33 Griffey, Devin            11 Brunswick Recrea         20.02   4 
 34 Oehme, Hunter             12 Panthers                 21.18   4 
 35 Lafrinea, Dodge           12 Panthers                 22.34   4 
 36 Hamilton, Jacob           11 Lisbon Striders          26.06   2 
 
400 Meter Dash 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Jeremie          12 Panthers               1:13.29   4  10   
  2 Albert, Trevin            12 Panthers               1:14.34   2   8   
  3 Dorn, Jordan              11 Panthers               1:15.84   4   6   
  4 Lafrenaye, Jayden         11 Wiscasset Rec          1:15.92   2   4   
  5 Rowe, Keegan              11 Topsham, Team Be       1:16.03   3   2   
  6 Blagdon, Payton           12 Wiscasset Rec          1:16.83   4   1   
  7 Wilkins, Mack             12 Topsham, Team Be       1:17.24   4 
  8 Sellinger, Austin         12 Auburn Rec T&F         1:17.42   2 
  9 Bedard, William           11 Panthers               1:18.26   4 
 10 Alexander, Ewan           12 Topsham, Team Be       1:19.93   2 
 11 Repetto, Quinlan          11 Brunswick Recrea       1:20.79   4 
 12 Palmer, Ethan             11 Topsham, Team Be       1:21.96   3 
 13 Glasier, Conor            12 Wiscasset Rec          1:23.78   3 
 14 Smith, Hunter             12 Lisbon Striders        1:26.31   1 
 15 Saunders, Aidan           12 Topsham, Team Be       1:26.81   1 
 16 Morey, Luke               12 Panthers               1:26.97   3 
 17 Shea, Joseph              12 Auburn Rec T&F         1:34.16   2 
 18 Twitchell, Mason          11 Auburn Rec T&F         1:44.23   1 
 19 Webb, Aiden               12 Panthers               1:47.68   3 
 
1500 Meter Run 11-12 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Albert, Trevin            12 Panthers               5:29.49   10   
  2 Libby, Parker             12 Topsham, Team Be       5:50.24    8   
  3 Palmer, Ethan             11 Topsham, Team Be       6:07.65    6   
  4 Alexander, Ewan           12 Topsham, Team Be       6:17.23    4   
  5 Repetto, Quinlan          11 Brunswick Recrea       6:40.30    2   
  6 Hoisington, Elijah        12 Brunswick Recrea       7:10.17    1   
 
4x100 Meter Relay 11-12 Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Wiscasset Parks and Rec  'A'                        1:04.62   10   
  2 Topsham, Team BeTHERE  'A'                          1:07.78    8   
  3 Panther Track Club  'A'                             1:10.10    6   
  4 Lisbon Striders  'A'                                1:10.52    4   
 
Long Jump 11-12 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mooney, Emmett            11 Lisbon Striders       13-11.00   10   
  2 Muhammad-Aceto, Farid     12 Lewiston Recreat      13-01.00    8   
  3 Bedard, William           11 Panthers              12-08.00    5   
  3 St. Pierre, Xander        12 Auburn Rec T&F        12-08.00    5   
  5 Johnson, Jeremie          12 Panthers              12-06.75    2   
  6 Rowe, Keegan              11 Topsham, Team Be      12-05.00    1   
  7 Cobb, Ben                 11 Panthers              12-04.00  
  7 Winchenbach, David        11 Wiscasset Rec         12-04.00  
  9 Vincent, Owen             12 Auburn Rec T&F        12-02.00  
 10 McCormack, Thomas         12 Brunswick Recrea      11-11.50  
 11 Alexander, Ewan           12 Topsham, Team Be      11-10.50  
 12 Berry-Hart, Tanner        11 Auburn Rec T&F        11-00.50  
 13 Landry, Jackson           11 Auburn Rec T&F        10-10.00  
 14 Saunders, Aidan           12 Topsham, Team Be      10-09.00  
 15 Libby, Parker             12 Topsham, Team Be      10-08.50  
 16 Whitmore, Tate            12 Wiscasset Rec         10-07.00  
 17 Berry, Tyler              12 Topsham, Team Be      10-06.75  
 18 Howe, Adam                12 Auburn Rec T&F        10-02.00  
 19 Cloutier, Benjamin        12 Lewiston Recreat      10-01.75  
 20 Wilkins, Mack             12 Topsham, Team Be       9-10.50  
 21 Hanna, Ethan              11 Topsham, Team Be       9-08.50  
 22 Flynn, Evan               11 Brunswick Recrea       9-06.00  
 23 Morse, Jacob              11 Lisbon Striders        8-04.50  
 24 Fecteau, Joshua           12 Panthers               7-09.50  
 25 Oehme, Hunter             12 Panthers               7-02.00  
 26 Hamilton, Jacob           11 Lisbon Striders        6-08.75  
 -- Martin, Blaine            11 Auburn Rec T&F            FOUL  
 -- Hoisington, Elijah        12 Brunswick Recrea          FOUL  
 
Discus Throw 11-12 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Morey, Luke               12 Panthers                 65-06   10   
  2 Barbour, Gavin            12 Brunswick Recrea         59-10    8   
  3 Jawor, Issac              11 Lewiston Recreat         58-07    6   
  4 Smith, Hunter             12 Lisbon Striders          57-01    4   
  5 Fowler, Jameson           12 Topsham, Team Be         55-02    2   
  6 Newell, Liam              11 Panthers                 43-08    1   
  7 McCormack, Thomas         12 Brunswick Recrea         43-06  
  8 Glasier, Conor            12 Wiscasset Rec            38-06  
  9 Bessette, Matthieu        11 Panthers                 37-04  
 10 Twitchell, Mason          11 Auburn Rec T&F           37-02  
 11 Hamilton, Jacob           11 Lisbon Striders          36-10  
 12 Tetreault, Jack           12 Panthers                 36-07  
 13 Winchenbach, David        11 Wiscasset Rec            31-10  
 
Javelin Throw 11-12 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Berry, Tyler              12 Topsham, Team Be         77-00   10   
  2 Berry-Hart, Tanner        11 Auburn Rec T&F           73-07    8   
  3 Jawor, Issac              11 Lewiston Recreat         71-00    6   
  4 Powell, Domante           11 Lewiston Recreat         62-08    4   
  5 Barbour, Gavin            12 Brunswick Recrea         61-06    2   
  6 Glasier, Conor            12 Wiscasset Rec            60-11    1   
  7 Libby, Parker             12 Topsham, Team Be         59-08  
  8 Calhoun, Andrew           11 Lisbon Striders          54-02  
  9 Cobb, Ben                 11 Panthers                 51-04  
 10 Sellinger, Austin         12 Auburn Rec T&F           50-04  
 10 Fowler, Jameson           12 Topsham, Team Be         50-04  
 12 Howe, Adam                12 Auburn Rec T&F           49-06  
 13 McCormack, Thomas         12 Brunswick Recrea         49-02  
 14 Shea, Joseph              12 Auburn Rec T&F           48-11  
 15 Tetreault, Jack           12 Panthers                 48-10  
 16 Martin, Blaine            11 Auburn Rec T&F           47-07  
 17 Morey, Luke               12 Panthers                 42-09  
 18 Joyce, Liam               11 Brunswick Recrea         41-01  
 19 Bessette, Matthieu        11 Panthers                 39-05  
 20 Lafrinea, Dodge           12 Panthers                 39-01  
 21 Fecteau, Joshua           12 Panthers                 34-00  
 22 Griffey, Devin            11 Brunswick Recrea         32-03  
 
800 Meter Race Walk 11-12 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sands, Alrick             12 Panthers               4:44.60   10   
  2 Flynn, Evan               11 Brunswick Recrea       5:26.22    8   
 
100 Meter Dash 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dasch, Jesse              14 Topsham, Team Be         12.65   4  10   
  2 Huntsman, Josh            14 Topsham, Team Be         12.70   4   8   
  3 Davis, Tory               13 Panthers                 13.49   4   6   
  4 Abukar, Abdirazak         14 Lewiston Recreat         13.54   1   4   
  5 Garcia, Gabriel           14 Auburn Rec T&F           14.07   2   2   
  6 Hyndman, Nathan           13 Auburn Rec T&F           14.21   1   1   
  7 Picard, Nick              13 Topsham, Team Be         14.31   4 
  8 Garey, Nolan              13 Panthers                 14.34   4 
  8 Davis, Darien             13 Lisbon Striders          14.34   2 
 10 Garey, Nicholas           13 Panthers                 14.46   3 
 11 Chase, Nate               14 Topsham, Team Be         14.56   4 
 12 Webb, Alex                13 Panthers                 14.80   3 
 13 Harmon, Jeremy            13 Lisbon Striders          14.97   1 
 14 Palmer, Eli               13 Brunswick Recrea         15.28   3 
 15 Deveney-Freeman, Nic      14 Topsham, Team Be         15.35   2 
 16 Bessette, Tyler           13 Panthers                 15.48   3 
 17 Alexander, Elijah         13 Panthers                 15.67   3 
 18 Holden, Hudson            13 Topsham, Team Be         15.68   2 
 19 Behnke, Jacob             13 Wiscasset Rec            15.98   3 
 20 Stoner, Evan              13 Panthers                 18.09   1 
 
400 Meter Dash 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dasch, Jesse              14 Topsham, Team Be         58.09   6  10   
  2 Katende, Nigel            13 Lewiston Recreat         58.35   6   8   
  3 Hollenbach, Jace          14 Topsham, Team Be       1:01.12   6   6   
  4 Yabsira, Owen             14 Topsham, Team Be       1:01.43   3   4   
  5 Davis, Tory               13 Panthers               1:01.67   6   2   
  6 Blake, Adrian             14 Lisbon Striders        1:02.68   3   1   
  7 Christner, Hayden         13 Panthers               1:03.57   4 
  8 Chamberland, Andrew       14 Topsham, Team Be       1:04.36   6 
  9 Abukar, Abdirazak         14 Lewiston Recreat       1:05.34   2 
 10 Satterfield, Grady        13 Topsham, Team Be       1:06.60   5 
 11 Smith, Devin              14 Auburn Rec T&F         1:06.68   2 
 12 Davis, Darien             13 Lisbon Striders        1:07.49   3 
 13 Muhammad-Aceto, Jabrell   13 Lewiston Recreat       1:08.11   5 
 14 Deveney-Freeman, Nate     14 Topsham, Team Be       1:08.49   4 
 15 Langlois, Cameron         14 Auburn Rec T&F         1:08.89   3 
 16 Garey, Nolan              13 Panthers               1:09.43   5 
 17 Chase, Nate               14 Topsham, Team Be       1:09.55   5 
 18 Garey, Nicholas           13 Panthers               1:10.46   5 
 19 Picard, Nick              13 Topsham, Team Be       1:13.80   1 
 20 Harmon, Jeremy            13 Lisbon Striders        1:13.96   3 
 21 Day, Riley                13 Panthers               1:14.46   4 
 22 Webb, Alex                13 Panthers               1:15.00   4 
 23 Behnke, Jacob             13 Wiscasset Rec          1:16.09   5 
 24 Stoner, Evan              13 Panthers               1:16.30   1 
 25 Martin, Brady             13 Panthers               1:16.48   3 
 26 Brown, Oliver             13 Auburn Rec T&F         1:16.61   4 
 27 Holden, Hudson            13 Topsham, Team Be       1:21.96   1 
 
1500 Meter Run 13-14 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hollenbach, Jace          14 Topsham, Team Be       4:40.00   10   
  2 Chamberland, Andrew       14 Topsham, Team Be       4:49.00    8   
  3 Palmer, Eli               13 Brunswick Recrea       5:40.00    6   
  4 Garey, Nolan              13 Panthers               5:48.00    4   
  5 Davis, Darien             13 Lisbon Striders        5:54.00    2   
  6 Langlois, Cameron         14 Auburn Rec T&F         6:05.00    1   
  7 Alexander, Elijah         13 Panthers               6:19.00  
  8 Brown, Oliver             13 Auburn Rec T&F         6:19.10  
  9 Mockler, Luis             13 Lisbon Striders        6:26.00  
 10 Martin, Brady             13 Panthers               6:31.00  
 
4x100 Meter Relay 13-14 Boys
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Topsham, Team BeTHERE  'A'                            54.27   1  10   
  2 Lewiston Recreation  'A'                              54.68   2   8   
  3 Auburn Rec T&F  'A'                                   56.83   2   6   
  4 Panther Track Club  'A'                               56.87   1   4   
  5 Topsham, Team BeTHERE  'B'                          1:00.41   1   2   
  6 Topsham, Team BeTHERE  'C'                          1:00.58   1   1   
  7 Lisbon Striders  'A'                                1:00.83   1 
 
Long Jump 13-14 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Katende, Nigel            13 Lewiston Recreat      17-05.00   10   
  2 Huntsman, Josh            14 Topsham, Team Be      15-07.00    8   
  3 Hollenbach, Jace          14 Topsham, Team Be      15-02.00    6   
  4 Yabsira, Owen             14 Topsham, Team Be      14-11.75    4   
  5 Blake, Adrian             14 Lisbon Striders       14-05.00    2   
  6 Muhammad-Aceto, Jabrell   13 Lewiston Recreat      13-11.00    1   
  7 Hyndman, Nathan           13 Auburn Rec T&F        13-05.00  
  8 Garey, Nicholas           13 Panthers              13-02.00  
  9 Bessette, Tyler           13 Panthers              13-01.00  
 10 Jawor, Zachary            13 Lewiston Recreat      12-07.00  
 11 Harmon, Jeremy            13 Lisbon Striders       12-06.50  
 12 Martin, Brady             13 Panthers              12-03.00  
 13 Moore, Sean               14 Lisbon Striders       12-02.00  
 14 Alexander, Elijah         13 Panthers              11-08.25  
 15 Palmer, Eli               13 Brunswick Recrea      11-06.50  
 16 Behnke, Jacob             13 Wiscasset Rec         11-05.50  
 17 Day, Riley                13 Panthers              11-04.25  
 18 Smith, Devin              14 Auburn Rec T&F        10-11.00  
 19 Deveney-Freeman, Nic      14 Topsham, Team Be      10-07.00  
 20 Chubbuck, Garrett         13 Topsham, Team Be      10-01.00  
 21 Mockler, Luis             13 Lisbon Striders       10-00.50  
 22 Deveney-Freeman, Nate     14 Topsham, Team Be      10-00.25  
 23 Stoner, Evan              13 Panthers               9-05.50  
 -- Picard, Nick              13 Topsham, Team Be          FOUL  
 
Discus Throw 13-14 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Muhammad-Aceto, Jabrell   13 Lewiston Recreat         91-02   10   
  2 Moore, Sean               14 Lisbon Striders          76-03    8   
  3 Christner, Hayden         13 Panthers                 73-00    6   
  4 Smith, Devin              14 Auburn Rec T&F           67-06    4   
  5 Langlois, Cameron         14 Auburn Rec T&F           66-10    2   
  6 Deveney-Freeman, Nate     14 Topsham, Team Be         64-11    1   
  7 Perron, Garrett           14 Lisbon Striders          59-08  
  8 Bessette, Tyler           13 Panthers                 51-03  
  9 Dunbar, Ethan             13 Lisbon Striders          47-10  
 10 Perron, Wyatt             13 Lisbon Striders          40-06  
 11 Chubbuck, Garrett         13 Topsham, Team Be         30-09  
 
Javelin Throw 13-14 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blake, Adrian             14 Lisbon Striders          89-05   10   
  2 Langlois, Cameron         14 Auburn Rec T&F           81-08    8   
  3 Huntsman, Josh            14 Topsham, Team Be         81-04    6   
  4 Moore, Sean               14 Lisbon Striders          73-06    4   
  5 Deveney-Freeman, Nic      14 Topsham, Team Be         72-05    2   
  6 Dunbar, Ethan             13 Lisbon Striders          67-03    1   
  7 Garcia, Gabriel           14 Auburn Rec T&F           63-04  
  8 Perron, Garrett           14 Lisbon Striders          60-00  
  9 Christner, Hayden         13 Panthers                 55-10  
 10 Holden, Hudson            13 Topsham, Team Be         53-00  
 11 Alexander, Elijah         13 Panthers                 47-10  
 12 Bessette, Tyler           13 Panthers                 42-02  
 13 Jawor, Zachary            13 Lewiston Recreat         40-05  
 14 Webb, Alex                13 Panthers                 39-09  
 15 Chubbuck, Garrett         13 Topsham, Team Be         35-05  
 
1500 Meter Race Walk 13-14 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Brady             13 Panthers              10:37.88   10   
  2 Day, Riley                13 Panthers              10:39.00    8   
  3 Perron, Wyatt             13 Lisbon Striders       11:49.15    6   
  4 Stoner, Evan              13 Panthers              11:51.00    4   
 
100 Meter Dash 15 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brienza, Timothy          15 Panthers                 13.20  
  2 Stufflebeam, Isaiah       15 Auburn Rec T&F           16.34  
 
400 Meter Dash 15 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brienza, Timothy          15 Panthers               1:02.55  
 
1500 Meter Run 15 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Boulet, Max               15 Lisbon Striders        6:10.00  
 
Long Jump 15 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jackson, Jacob            15 Auburn Rec T&F        14-06.50  
  2 Brienza, Timothy          15 Panthers              14-02.00  
  3 Boulet, Max               15 Lisbon Striders       11-07.00  
 
Discus Throw 15 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stufflebeam, Isaiah       15 Auburn Rec T&F           76-01  
  2 Jackson, Jacob            15 Auburn Rec T&F           74-07  
  3 Boulet, Max               15 Lisbon Striders          46-09  
 
Javelin Throw 15 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stufflebeam, Isaiah       15 Auburn Rec T&F           87-10  
  2 Boulet, Max               15 Lisbon Striders          63-06  
 
4x100 Meter Relay 8 & un Mixed
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Lewiston Recreation  'A'                            1:09.07  
  2 Topsham, Team BeTHERE  'A'                          1:29.63  
  3 Lewiston Recreation  'B'                            1:31.43  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Mixed
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Panther Track Club  'A'                             1:10.14  
  2 Brunswick Recreation Dept  'A'                      1:13.50  
 
4x100 Meter Relay 11-12 Mixed
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Lewiston Recreation  'A'                            1:08.23  
  2 Panther Track Club  'A'                             1:17.05  
 
4x100 Meter Relay 13-14 Mixed
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Panther Track Club  'A'                             1:02.18  
  2 Topsham, Team BeTHERE  'B'                          1:11.37  
  3 Lisbon Striders  'A'                                1:14.64  
  3 Topsham, Team BeTHERE  'A'                          1:14.64