2016 Region 1 JO Track & Field Championship - 7/7/2016 to 7/10/2016      

                                Maine Association Results                             

                                  Albany, NY                                   

                                    Results                                    

 

100 Meter Dash 8 & Under Division Girls

========================================================================

    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#

========================================================================

Preliminaries

 17 Cox, Nyrobie              10 Panther Trac             19.79  -1.0  2 

 

200 Meter Dash 8 & Under Division Girls

========================================================================

    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#

========================================================================

 18 Guliani, Acadia           08 01-Unattache             40.41   1.3  2 

 19 Cox, Nyrobie              10 Panther Trac             42.29   1.3  2 

 

Long Jump 8 & Under Division Girls

===============================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind          

===============================================================================

Finals

 10 Cox, Nyrobie              10 Panther Trac             2.30m   NWI   7-06.50 

 

400 Meter Dash 9-10 Division Girls

===================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  H#

===================================================================

  7 Flaker, Emerson           07 Scarborough            1:13.80   2 

 

800 Meter Run 9-10 Division Girls

===================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  H#

===================================================================

  8 Flaker, Emerson           07 Scarborough            2:49.99   2 

 13 Harvey, Sylvia            06 01-Unattache           3:19.94   1 

 

1500 Meter Run 9-10 Division Girls

================================================================

    Name                    Year Team                    Finals 

================================================================

 10 Harvey, Sylvia            06 01-Unattache           6:38.72  

 

Long Jump 9-10 Division Girls

===============================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind          

===============================================================================

 10 Flaker, Emerson           07 Scarborough              2.95m   NWI   9-08.25 

 

800 Meter Run 11-12 Division Girls

===================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  H#

===================================================================

  8 Randall, Megan            04 Scarborough            2:44.61   2 

 

1500 Meter Run 11-12 Division Girls

================================================================

    Name                    Year Team                    Finals 

================================================================

  4 Randall, Megan            04 Scarborough            5:26.74  

 

Shot Put 6 lb. 11-12 Division Girls

==========================================================================

    Name                    Year Team                    Finals           

==========================================================================

  1 Holmes, Geneva            04 01-Unattache             8.90m   29-02.50 

 

Discus Throw 1kg 11-12 Division Girls

==========================================================================

    Name                    Year Team                    Finals           

==========================================================================

  5 Holmes, Geneva            04 01-Unattache            16.35m      53-08 

 

100 Meter Dash 13-14 Division Girls

========================================================================

    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#

========================================================================

Preliminaries

  7 Taranko, Mia              02 01-Unattache             13.76q -3.6  3 

 

100 Meter Dash 13-14 Division Girls

=====================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind

=====================================================================

Finals

  6 Taranko, Mia              02 01-Unattache             13.60  -2.5 

 

400 Meter Dash 13-14 Division Girls

===================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  H#

===================================================================

  4 Bedard, Kylie             03 Panther Trac           1:02.84   2 

 

800 Meter Run 13-14 Division Girls

===================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  H#

===================================================================

  3 Bedard, Kylie             03 Panther Trac           2:27.19   2 

 

200 Meter Hurdles 13-14 Division Girls

=====================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind

=====================================================================

  9 Lally, Darcy              02 01-Unattache             34.68  -5.0 

 

Pole Vault 13-14 Division Girls

==========================================================================

    Name                    Year Team                    Finals           

==========================================================================

  2 Lally, Darcy              02 01-Unattache             2.00m    6-06.75 

  4 Snyder, Tiana             03 01-Unattache             1.70m    5-07.00 

 

Long Jump 13-14 Division Girls

===============================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind          

===============================================================================

  5 Taranko, Mia              02 01-Unattache             4.75m   4.2  15-07.00 

 

Triple Jump 13-14 Division Girls

===============================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind          

===============================================================================

  2 Taranko, Mia              02 01-Unattache            10.00m   0.6  32-09.75 

 

800 Meter Run 15-16 Division Girls

================================================================

    Name                    Year Team                    Finals 

================================================================

  4 Alberding, Megan          00 01-Unattache           2:38.06  

 

1500 Meter Run 15-16 Division Girls

================================================================

    Name                    Year Team                    Finals 

================================================================

  7 Alberding, Megan          00 01-Unattache           5:25.33  

 

Pole Vault 15-16 Division Girls

==========================================================================

    Name                    Year Team                    Finals           

==========================================================================

  5 Troop, Isabella           00 01-Unattache             2.30m    7-06.50 

 

Javelin Throw 600g 15-16 Division Girls

==========================================================================

    Name                    Year Team                    Finals           

==========================================================================

  3 Horner, Marina            00 01-Unattache            25.72m      84-04 

 

100 Meter Dash 17-18 Division Women

=====================================================================

    Name                    Year Team                   Prelims  Wind

=====================================================================

Preliminaries

 14 Baker, Emily              98 01-Unattache             14.69  -2.5 

 

200 Meter Dash 17-18 Division Women

========================================================================

    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#

========================================================================

 16 Baker, Emily              98 01-Unattache             29.91   2.4  2 

 

100 Meter Hurdles 17-18 Division Women

========================================================================

    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#

========================================================================

  6 Cottis, Emily             98 01-Unattache             18.34q -3.0  1 

  9 Lally, Caitlin            98 01-Unattache             19.15  -1.4  2 

 

100 Meter Hurdles 17-18 Division Women

=====================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind

=====================================================================

Finals

  6 Cottis, Emily             98 01-Unattache             18.06  -4.3 

 

400 Meter Hurdles 17-18 Division Women

===================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  H#

===================================================================

  7 Lally, Caitlin            98 01-Unattache           1:13.41   2 

  9 Cottis, Emily             98 01-Unattache           1:14.02   2 

 

Long Jump 17-18 Division Women

===============================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind          

===============================================================================

  3 Baker, Emily              98 01-Unattache             4.46m   1.8  14-07.75 

 

Shot Put 4kg 17-18 Division Women

==========================================================================

    Name                    Year Team                    Finals           

==========================================================================

  3 Curran, Samantha          99 01-Unattache            11.02m   36-02.00 

 

Discus Throw 1kg 17-18 Division Women

==========================================================================

    Name                    Year Team                    Finals           

==========================================================================

  2 Adams, Muriel             97 01-Unattache            31.65m     103-10 

  3 Curran, Samantha          99 01-Unattache            31.24m     102-06 

 

Hammer Throw 17-18 Division Women

==========================================================================

    Name                    Year Team                    Finals           

==========================================================================

  6 Adams, Muriel             97 01-Unattache            31.28m     102-07 

 

100 Meter Dash 8 & Under Division Boys

=====================================================================

    Name                    Year Team                   Prelims  Wind

=====================================================================

Preliminaries

  6 Cox, Jayden               08 Panther Trac             16.29q -3.0 

 

100 Meter Dash 8 & Under Division Boys

=====================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind

=====================================================================

Finals

  4 Cox, Jayden               08 Panther Trac             16.15  -1.7 

 

200 Meter Dash 8 & Under Division Boys

========================================================================

    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#

========================================================================

Preliminaries

  8 Cox, Jayden               08 Panther Trac             33.37q  2.4  2 

 

200 Meter Dash 8 & Under Division Boys

=====================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind

=====================================================================

Finals

  3 Cox, Jayden               08 Panther Trac             31.35   4.9 

 

Long Jump 8 & Under Division Boys

===============================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind          

===============================================================================

  4 Cox, Jayden               08 Panther Trac             3.00m   NWI   9-10.25 

 

100 Meter Dash 9-10 Division Boys

========================================================================

    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#

========================================================================

Preliminaries

 23 Winchenbach II, David     06 Wiscasset Pa             17.56  -2.9  3 

 24 Blades, Owen              07 01-Unattache             17.60  -2.7  1 

 

400 Meter Dash 9-10 Division Boys

===================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  H#

===================================================================

Finals

  4 Blades, Nathan            06 01-Unattache           1:10.26   3 

 13 Bedard, William           06 Panther Trac           1:18.73   2 

 15 Cobb, Benjamin            06 01-Unattache           1:21.27   1 

 

800 Meter Run 9-10 Division Boys

================================================================

    Name                    Year Team                    Finals 

================================================================

 12 Harvey, Tait              07 01-Unattache           3:01.77  

 13 Bedard, William           06 Panther Trac           3:05.72  

 

1500 Meter Run 9-10 Division Boys

================================================================

    Name                    Year Team                    Finals 

================================================================

 19 Harvey, Tait              07 01-Unattache           6:14.17  

 20 Cobb, Benjamin            06 01-Unattache           6:18.65  

 

Long Jump 9-10 Division Boys

===============================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind          

===============================================================================

  1 Blades, Nathan            06 01-Unattache             4.19m   1.9  13-09.00 

  9 Cobb, Benjamin            06 01-Unattache             3.51m   3.2  11-06.25 

 13 Winchenbach II, David     06 Wiscasset Pa             3.29m   NWI  10-09.50 

 14 Bedard, William           06 Panther Trac             3.28m   2.2  10-09.25 

 

1500 Meter Race Walk 9-10 Division Boys

================================================================

    Name                    Year Team                    Finals 

================================================================

  1 McDonald, Rowan           07 01-Unattache          10:09.46  

 

100 Meter Dash 11-12 Division Boys

========================================================================

    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#

========================================================================

Preliminaries

  3 Morang, Frank             04 01-Unattache             13.58q -2.2  1 

 24 Taranko, Zachary          05 01-Unattache             16.93  -0.9  2 

 

100 Meter Dash 11-12 Division Boys

=====================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind

=====================================================================

Finals

  3 Morang, Frank             04 01-Unattache             13.90  -2.6 

 

200 Meter Dash 11-12 Division Boys

========================================================================

    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#

========================================================================

Preliminaries

  2 Morang, Frank             04 01-Unattache             27.36q  2.4  3 

 

200 Meter Dash 11-12 Division Boys

=====================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind

=====================================================================

Finals

  3 Morang, Frank             04 01-Unattache             26.92   4.5 

 

400 Meter Dash 11-12 Division Boys

===================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  H#

===================================================================

  7 Flaker, Jayden            04 Scarborough            1:07.31   3 

 14 Martin, Toby              04 01-Unattache           1:12.62   1 

 

80 Meter Hurdles 11-12 Division Boys

=====================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind

=====================================================================

  1 Flaker, Jayden            04 Scarborough              14.16  -2.4 

  4 Martin, Toby              04 01-Unattache             17.18  -2.4 

 

Long Jump 11-12 Division Boys

===============================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind          

===============================================================================

  3 Morang, Frank             04 01-Unattache             4.68m   NWI  15-04.25 

 18 Flaker, Jayden            04 Scarborough              3.43m   NWI  11-03.00 

 

Shot Put 6 lb. 11-12 Division Boys

==========================================================================

    Name                    Year Team                    Finals           

==========================================================================

 16 Taranko, Zachary          05 01-Unattache             6.21m   20-04.50 

 

Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  5 Guay, Brady               04 01-Unattache           6:10.77     222

 

Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon

============================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points

============================================================================

  4 Guay, Brady               04 01-Unattache             17.25   NWI    391

 

Outdoor Pentathlon: #3 High Jump 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon

=================================================================================

    Name                    Year Team                    Finals            Points

=================================================================================

  4 Guay, Brady               04 01-Unattache             1.15m    3-09.25    159

 

Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon

======================================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points

======================================================================================

  4 Guay, Brady               04 01-Unattache             3.55m  -1.8  11-07.75    137

 

Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon

=================================================================================

    Name                    Year Team                    Finals            Points

=================================================================================

  6 Guay, Brady               04 01-Unattache             5.49m   18-00.25    219

 

Outdoor Pentathlon 11-12 Division Boys

================================================================

    Name                    Year Team                    Finals 

================================================================

  6 Guay, Brady               04 01-Unattache              1128  

 

200 Meter Dash 13-14 Division Boys

========================================================================

    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#

========================================================================

Preliminaries

 10 Brinegar, Westley         02 01-Unattache             26.48   1.8  2 

 

400 Meter Dash 13-14 Division Boys

================================================================

    Name                    Year Team                    Finals 

================================================================

Finals

  7 Brinegar, Westley         02 01-Unattache             59.09  

 

800 Meter Run 13-14 Division Boys

================================================================

    Name                    Year Team                    Finals 

================================================================

  5 Allaire, Griffin          02 01-Unattache           2:17.42  

  7 Erickson-Harris, Garrett  03 01-Unattache           2:24.82  

 

1500 Meter Run 13-14 Division Boys

================================================================

    Name                    Year Team                    Finals 

================================================================

  3 Allaire, Griffin          02 01-Unattache           4:44.09  

  5 Erickson-Harris, Garrett  03 01-Unattache           4:46.64  

 13 Harvey, Leif              03 01-Unattache           5:33.79  

 

3000 Meter Run 13-14 Division Boys

================================================================

    Name                    Year Team                    Finals 

================================================================

 11 Harvey, Leif              03 01-Unattache          11:53.51  

 

High Jump 13-14 Division Boys

==========================================================================

    Name                    Year Team                    Finals           

==========================================================================

  3 Nicely, Conrad            03 01-Unattache             1.50m    4-11.00 

 

Long Jump 13-14 Division Boys

===============================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind          

===============================================================================

 11 Brinegar, Westley         02 01-Unattache             4.58m   5.0  15-00.50 

 

Triple Jump 13-14 Division Boys

===============================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind          

===============================================================================

  3 Brinegar, Westley         02 01-Unattache            10.18m   0.9  33-04.75 

 

Shot Put 4kg 13-14 Division Boys

==========================================================================

    Name                    Year Team                    Finals           

==========================================================================

  3 Martin, Aidan             03 01-Unattache            10.24m   33-07.25  9.95

  6 Erickson-Harris, Joshua   02 01-Unattache             9.97m   32-08.50 

 

Discus Throw 1kg 13-14 Division Boys

==========================================================================

    Name                    Year Team                    Finals           

==========================================================================

  3 Erickson-Harris, Joshua   02 01-Unattache            31.97m     104-11 

  6 Martin, Aidan             03 01-Unattache            29.30m      96-01 

 

Javelin Throw 600g 13-14 Division Boys

==========================================================================

    Name                    Year Team                    Finals           

==========================================================================

  2 Martin, Aidan             03 01-Unattache            35.88m     117-08 

  7 Erickson-Harris, Joshua   02 01-Unattache            23.53m      77-02 

 

100 Meter Dash 15-16 Division Boys

========================================================================

    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#

========================================================================

Preliminaries

 13 Adornetto, Nicolas        01 01-Unattache             12.23  -3.4  4 

 

200 Meter Dash 15-16 Division Boys

========================================================================

    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#

========================================================================

  4 Petersen, James           00 01-Unattache             22.94q  2.8  1 

  8 Flaker, Jarett            01 Scarborough              23.46q  4.0  2 

 12 Adornetto, Nicolas        01 01-Unattache             23.98   4.5  4 

 

200 Meter Dash 15-16 Division Boys

=====================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind

=====================================================================

Finals

  4 Petersen, James           00 01-Unattache             22.66   5.1 

  7 Flaker, Jarett            01 Scarborough              23.97   5.1 

 

400 Meter Dash 15-16 Division Boys

===================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  H#

===================================================================

  1 Petersen, James           00 01-Unattache             51.17   3 

  4 Adornetto, Nicolas        01 01-Unattache             53.71   3 

  5 Flaker, Jarett            01 Scarborough              54.03   2 

 

3000 Meter Run 15-16 Division Boys

================================================================

    Name                    Year Team                    Finals 

================================================================

  6 Coffin, Connor            01 01-Unattache           9:58.42  

  7 Coffin, Tristram          01 01-Unattache          10:07.87  

 

110 Meter Hurdles 15-16 Division Boys

========================================================================

    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#

========================================================================

Preliminaries

  2 Flaker, Jarett            01 Scarborough              16.53q -1.3  2 

 

110 Meter Hurdles 15-16 Division Boys

=====================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind

=====================================================================

Finals

  2 Flaker, Jarett            01 Scarborough              16.55  -2.7 

 

400 Meter Hurdles 15-16 Division Boys

================================================================

    Name                    Year Team                    Finals 

================================================================

  4 Flaker, Jarett            01 Scarborough            1:01.02  

 

Pole Vault 15-16 Division Boys

==========================================================================

    Name                    Year Team                    Finals           

==========================================================================

  2 Snyder, Travis            01 01-Unattache             3.80m   12-05.50 

 

Discus Throw 1.6kg 15-16 Division Boys

==========================================================================

    Name                    Year Team                    Finals           

==========================================================================

  8 Sillin, Jack              01 01-Unattache            27.57m      90-05 

 

Decathlon: #1 100 Meter Dash 15-16 Division Boys Decathlon

============================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points

============================================================================

  1 Martin, Jacob             00 01-Unattache             12.58  -0.9    541

 

Decathlon: #5 400 Meter Dash 15-16 Division Boys Decathlon

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Martin, Jacob             00 01-Unattache             58.02     483

 

Decathlon: #10 1500 Meter Run 15-16 Division Boys Decathlon

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Martin, Jacob             00 01-Unattache           5:07.97     515

 

Decathlon: #6 110 Meter Hurdles 15-16 Division Boys Decathlon

============================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points

============================================================================

  1 Martin, Jacob             00 01-Unattache             16.45  -1.0    683

 

Decathlon: #4 High Jump 15-16 Division Boys Decathlon

=================================================================================

    Name                    Year Team                    Finals            Points

=================================================================================

  1 Martin, Jacob             00 01-Unattache             1.85m    6-00.75    670

 

Decathlon: #8 Pole Vault 15-16 Division Boys Decathlon

=================================================================================

    Name                    Year Team                    Finals            Points

=================================================================================

  1 Martin, Jacob             00 01-Unattache             2.90m    9-06.25    333

 

Decathlon: #2 Long Jump 15-16 Division Boys Decathlon

======================================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points

======================================================================================

  1 Martin, Jacob             00 01-Unattache             5.99m   1.1  19-08.00    584

 

Decathlon: #3 Shot Put 15-16 Division Boys Decathlon

=================================================================================

    Name                    Year Team                    Finals            Points

=================================================================================

  1 Martin, Jacob             00 01-Unattache            11.10m   36-05.00    552

 

Decathlon: #7 Discus Throw 15-16 Division Boys Decathlon

=================================================================================

    Name                    Year Team                    Finals            Points

=================================================================================

  1 Martin, Jacob             00 01-Unattache            30.83m     101-02    481

 

Decathlon: #9 Javelin Throw 15-16 Division Boys Decathlon

=================================================================================

    Name                    Year Team                    Finals            Points

=================================================================================

  1 Martin, Jacob             00 01-Unattache            40.61m     133-03    451

 

Decathlon 800g 15-16 Division Boys

================================================================

    Name                    Year Team                    Finals 

================================================================

  1 Martin, Jacob             00 01-Unattache              5293  

 

100 Meter Dash 17-18 Division Men

========================================================================

    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#

========================================================================

Preliminaries

  3 Porter, Evan              98 01-Unattache             11.41q -2.5  1 

  8 Madden, Griffin G         98 Scarborough              12.02q -3.4  3 

 

100 Meter Dash 17-18 Division Men

=====================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind

=====================================================================

Finals

  4 Porter, Evan              98 01-Unattache             11.49  -1.9 

  8 Madden, Griffin G         98 Scarborough              11.93  -1.9 

 

200 Meter Dash 17-18 Division Men

========================================================================

    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#

========================================================================

Preliminaries

  6 DeMarco, Paolo            97 Scarborough              22.54q  3.4  1 

 12 Bartone, Alexander        98 01-Unattache             23.41   2.7  2 

 

200 Meter Dash 17-18 Division Men

=====================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind

=====================================================================

Finals

  6 DeMarco, Paolo            97 Scarborough              22.59   3.6 

 

400 Meter Dash 17-18 Division Men

===================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  H#

===================================================================

  1 DeMarco, Paolo            97 Scarborough              49.28   3 

  7 Bartone, Alexander        98 01-Unattache             52.77   2 

 

1500 Meter Run 17-18 Division Men

================================================================

    Name                    Year Team                    Finals 

================================================================

  4 Moody, Wesley             99 01-Unattache           4:36.55  

 

110 Meter Hurdles 17-18 Division Men

=====================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind

=====================================================================

  1 Madden, Griffin G         98 Scarborough              15.30  -2.5 

 

400 Meter Hurdles 17-18 Division Men

================================================================

    Name                    Year Team                    Finals 

================================================================

  4 Porter, Evan              98 Scarborough              59.11  

 

2000 Meter Steeplechase 17-18 Division Men

================================================================

    Name                    Year Team                    Finals 

================================================================

  1 Moody, Wesley             99 01-Unattache           6:55.03  

 

4x100 Meter Relay 17-18 Division Men

================================================================

    Team                                                 Finals 

================================================================

  1 Scarborough Recreation Track C  'A'                   43.96  

     1) Madden, Griffin G 98            2) Dionne, Alexander 99           

     3) Rusak, Sam 99                   4) Sholl, Andrew 98               

 

Pole Vault 17-18 Division Men

==========================================================================

    Name                    Year Team                    Finals           

==========================================================================

  5 Tremblay, Brendon         99 01-Unattache             3.50m   11-05.75 

 

Decathlon: #1 100 Meter Dash 17-18 Division Men Decathlon

============================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points

============================================================================

  3 Whitcomb, Jonathan        99 01-Unattache             12.80  -0.8    502

 

Decathlon: #5 400 Meter Dash 17-18 Division Men Decathlon

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  3 Whitcomb, Jonathan        99 01-Unattache             57.13     516

 

Decathlon: #10 1500 Meter Run 17-18 Division Men Decathlon

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  2 Whitcomb, Jonathan        99 01-Unattache           5:03.58     539

 

Decathlon: #6 110 Meter Hurdles 17-18 Division Men Decathlon

============================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points

============================================================================

  2 Whitcomb, Jonathan        99 01-Unattache             17.60  -0.3    563

 

Decathlon: #4 High Jump 17-18 Division Men Decathlon

=================================================================================

    Name                    Year Team                    Finals            Points

=================================================================================

  1 Whitcomb, Jonathan        99 01-Unattache             1.85m    6-00.75    670

 

Decathlon: #8 Pole Vault 17-18 Division Men Decathlon

=================================================================================

    Name                    Year Team                    Finals            Points

=================================================================================

  2 Whitcomb, Jonathan        99 01-Unattache             3.20m   10-06.00    406

 

Decathlon: #2 Long Jump 17-18 Division Men Decathlon

======================================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points

======================================================================================

  1 Whitcomb, Jonathan        99 01-Unattache             5.79m   0.5  19-00.00    542

 

Decathlon: #3 Shot Put 17-18 Division Men Decathlon

=================================================================================

    Name                    Year Team                    Finals            Points

=================================================================================

  2 Whitcomb, Jonathan        99 01-Unattache             9.70m   31-10.00    468

 

Decathlon: #7 Discus Throw 17-18 Division Men Decathlon

=================================================================================

    Name                    Year Team                    Finals            Points

=================================================================================

  2 Whitcomb, Jonathan        99 01-Unattache            29.74m      97-07    459

 

Decathlon: #9 Javelin Throw 17-18 Division Men Decathlon

=================================================================================

    Name                    Year Team                    Finals            Points

=================================================================================

  2 Whitcomb, Jonathan        99 01-Unattache            34.53m     113-03    363

 

Decathlon 17-18 Division Men

================================================================

    Name                    Year Team                    Finals 

================================================================

  2 Whitcomb, Jonathan        99 01-Unattache              5028