2020 USATF-Maine Association - 2/23/2020                    
                      Indoor Track & Field Championships                       
                      New Balance Field House, Orono, ME                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Madden, Mya               13 Town of Hamp             12.44  
  2 Pert, Maranda             14 01-Unattache             13.42  
 
Event 1  Women 15-16 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Judice, Maya              15 01-Unattache             12.03  
 
Event 1  Women 17-18 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Snyder, Tiana             17 Patriot Pole             10.95  
  2 Webber, Gwen              17 Wiscasset Pa             10.96  
 
Event 2  Men 13-14 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Pierre II, Stephen        14 -unattached              11.23  
  2 Winchenbach II, David     14 Wiscasset Pa             12.92  
 
Event 2  Men 19-29 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ranta, Quinn              19 Wiscasset Pa              9.73  
  2 Manson, Dustin            19 Wiscasset Pa             12.54  
 
Event 3  Girls 8&U 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Pierre, Kiana              8 01-Unattache             10.11   3 
  2 Magnuson, Jada             5 01-Unattache             15.00   3 
  3 Munsey, Adelaide           6 01-Unattache             16.98   3 
 
Event 3  Girls 9-10 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Pierre, Kiara             10 01-Unattache             11.04   3 
  2 Greer, Shayla              9 01-Unattache             12.61   3 
  3 Shorette, Alexi            9 Old Town                 12.66   3 
 
Event 3  Girls 11-12 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Pultorak, Ada             12 01-Unattache             10.27   2 
  2 Snyder, Sofie             12 Patriot Pole             10.59   2 
  3 Picard, Lucille           11 01-Unattache             11.30   4 
 
Event 3  Girls 13-14 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Flynn, Jenni              13 01-Unattache              8.48   2 
 
Event 3  Women 17-18 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Trask, Aaliyah            18 01-Unattache              8.28  
  2 Webber, Gwen              17 Wiscasset Pa              8.99  
  3 Clarke, Emma              18 01-Unattache              9.53  
 
Event 4  Men 8&U 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Flynn, David               8 01-Unattache             11.21   4 
  2 Shorette, Griffin          7 Old Town                 13.65   4 
 
Event 4  Men 9-10 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 McDonald, Quincy          10 01-Unattache              9.72   4 
  2 Woods, Kendrick           10 01-Unattache             10.47   4 
  3 Magnuson, Jacob           10 01-Unattache             11.02   4 
  4 Wasielewski, Lucas        10 01-Unattache             11.03   4 
 
Event 4  Men 11-12 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mooney, Riley             12 01-Unattache              9.64   3 
  2 Wasielewski, Rudy         12 01-Unattache             10.48   3 
  3 Burns, Tyler              12 01-Unattache             10.84   3 
  4 Snyder, Sebastian         11 Patriot Pole             11.45   3 
  5 Brewer, Gabriel           11 01-Unattache             13.85   3 
 
Event 4  Men 13-14 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jones, Gage               14 01-Unattache              7.82   2 
  2 Trask, Austin             14 Wiscasset Pa              8.01   2 
  3 Pierre II, Stephen        14 -unattached               8.65   3 
  4 Brewer, Jack              14 01-Unattache             10.15   2 
  5 Sweet, Ryan               13 01-Unattache             10.21   2 
 
Event 4  Men 15-16 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Albertson, Charles        15 01-Unattache              7.93   1 
  2 Ward, Trevor              16 01-Unattache              7.97   2 
  3 Gagnon, Bryan             16 Wiscasset Pa              8.67   2 
 
Event 4  Men 17-18 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Abukar, Abdirizak         17 01-Unattache              7.52  
  2 Loyola, Cedrick           18 Wiscasset Pa              7.94  
 
Event 4  Men 19-29 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Freudig, Benjamin         19 01-Unattache              7.66  
 
Event 4  Men 30-34 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lord, Adam                34 01-Unattache              7.54  
 
Event 4  Men 50-54 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bantz, Darren             54 01-Unattache              8.77  
 
Event 5  Girls 9-10 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Shorette, Alexi            9 Old Town               6:01.29  
  2 Pierre, Kiara             10 01-Unattache           6:10.97  
 
Event 6  Men 8&U 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Flynn, David               8 01-Unattache           5:24.17  
 
Event 6  Men 11-12 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brewer, David             11 01-Unattache           6:03.92  
 
Event 7  Women 17-18 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Judice, Ellie             18 01-Unattache           9:50.96  
 
Event 8  Men 11-12 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Daniel             11 01-Unattache           9:35.27  
 
Event 8  Men 13-14 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 McDonald, Rowan           13 01-Unattache           8:46.27  
 
Event 8  Men 15-16 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bessey, Camden            16 01-Unattache           9:25.36  
 
Event 10  Men 19-29 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Judice, Lucas             19 01-Unattache          15:29.52  
 
Event 13  Girls 9-10 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gilley, Abigail           10 Mustang Trai           7:17.18  
  2 Munsey, Amelia             9 01-Unattache           8:08.93  
 
Event 13  Girls 11-12 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Johnston, Kaylee          12 01-Unattache           6:24.65  
  2 Pultorak, Ada             12 01-Unattache           6:31.06  
  3 LoSacco, Isabel           11 01-Unattache           7:58.81  
 
Event 13  Girls 13-14 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 White, Ruth               14 01-Unattache           5:04.08  
 
Event 13  Women 15-16 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 White, Jessica            16 Fast Track R           5:17.51  
 
Event 13  Women 17-18 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Keefe, Danielle           18 Fast Track R           4:56.68  
  2 McLeod, Maddie            17 Fast Track R           5:01.62  
  3 Wright, Francis           18 Fast Track R           5:10.89  
 
Event 13  Women 50-54 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Judice, Kathleen          50 01-Unattache           6:42.08  
 
Event 13  Women 60-64 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lein, Karen               62 Liberty Athl           7:29.88  
 
Event 14  Men 11-12 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jacques, Tyler            12 01-Unattache           5:43.72  
 
Event 14  Men 13-14 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wall, Marshall            13 01-Unattache           5:35.75  
  2 Collins, Tim              14 Town of Hamp           5:43.83  
 
Event 14  Men 15-16 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Collins, Charlie          16 Town of Hamp           4:34.11  
  2 Hawrishok, Alex           16 Fast Track R           4:34.31  
  3 Robertson, Connor         16 Wiscasset Pa           5:02.03  
  4 Gagnon, Bryan             16 Wiscasset Pa           5:29.69  
  5 Mooney IV, James          15 01-Unattache           5:40.98  
  6 Jacques, Kristian         15 01-Unattache           6:12.23  
 
Event 14  Men 17-18 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gilliam, Nathan           18 Wiscasset Pa           5:01.98  
 
Event 14  Men 19-29 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Manson, Dustin            19 Wiscasset Pa           6:12.89  
 
Event 14  Men 45-49 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Judice, Stephen           49 -unattached            5:03.68  
 
Event 15  Girls 9-10 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mason, Alyssa             10 01-Unattache           1:24.63   2 
 
Event 15  Girls 11-12 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Weisberg, Macey           11 01-Unattache           1:19.71   2 
  2 Short, Sofia              11 01-Unattache           1:30.50   1 
  3 Collins, Julia            11 Town of Hamp           1:32.05   2 
 
Event 15  Women 15-16 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kozak, Gabby              16 Fast Track R           1:08.07  
  2 Judice, Maya              15 01-Unattache           1:13.67  
 
Event 16  Men 8&U 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Magnuson, Jonah            8 01-Unattache           1:25.87   3 
 
Event 16  Men 9-10 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 McDonald, Quincy          10 01-Unattache           1:20.59   3 
  2 Magnuson, Jacob           10 01-Unattache           1:31.86   3 
 
Event 16  Men 11-12 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brewer, David             11 01-Unattache           1:30.91   3 
  2 Burns, Tyler              12 01-Unattache           1:30.93   2 
 
Event 16  Men 15-16 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Katende, Nigel            16 01-Unattache             54.77   2 
  2 Ward, Trevor              16 01-Unattache             59.39   2 
 
Event 16  Men 17-18 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Grierson, Stephen         18 01-Unattache             57.36  
 
Event 16  Men 19-29 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Freudig, Benjamin         19 01-Unattache             54.16  
 
Event 16  Men 55-59 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rosvall, Bruce            57 Fast Track R             58.91  
 
Event 18  Men 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Wiscasset Parks & Recreation  'A'                   1:48.52  
     1) Trask, Austin 14                2) Ranta, Quinn 19                
     3) Loyola, Cedrick 18              4) Robertson, Connor 16           
 
Event 19  Girls 11-12 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Johnston, Kaylee          12 01-Unattache          12:23.71  
 
Event 19  Girls 13-14 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 White, Ruth               14 01-Unattache          10:30.98  
 
Event 19  Women 17-18 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gaudrault, Lila           18 01-Unattache          10:50.82  
  2 Judice, Ellie             18 01-Unattache          13:40.02  
 
Event 19  Women 40-44 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Pawson, Kara              42 01-Unattache          13:09.39  
 
Event 19  Women 60-64 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lein, Karen               62 Liberty Athl          16:14.74  
 
Event 20  Men 11-12 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jacques, Tyler            12 01-Unattache          11:24.52  
 
Event 20  Men 13-14 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Collins, Tim              14 Town of Hamp          11:26.23  
  2 McDonald, Rowan           13 01-Unattache          11:46.85  
 
Event 20  Men 15-16 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mooney IV, James          15 01-Unattache          11:40.35  
  2 Jacques, Kristian         15 01-Unattache          12:09.74  
 
Event 20  Men 30-34 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kerschner, David          34 Dirigo R.C.            9:29.08  
  2 Boone, Jacob              31 01-Unattache          10:20.14  
 
Event 20  Men 45-49 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Judice, Stephen           49 -unattached           10:44.66  
 
Event 21  Girls 9-10 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mason, Alyssa             10 01-Unattache           3:22.93  
  2 Gilley, Abigail           10 Mustang Trai           3:38.05  
 
Event 21  Girls 11-12 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 White, Clara              12 01-Unattache           3:09.43  
  2 Johnston, Kaylee          12 01-Unattache           3:19.37  
  3 Hoisington, Zoe           12 01-Unattache           3:23.87  
  4 Collins, Julia            11 Town of Hamp           3:44.15  
 
Event 21  Women 15-16 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Randall, Megan            16 01-Unattache           2:35.76  
  2 White, Jessica            16 Fast Track R           2:36.81  
  3 Trites, Nicole            15 Fast Track R           2:38.39  
  4 Spalding, Neve            16 Fast Track R           2:38.69  
  5 Kozak, Gabby              16 Fast Track R           2:41.90  
 
Event 21  Women 17-18 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Keefe, Danielle           18 Fast Track R           2:27.86  
  2 Fullerton, Zoe            17 Fast Track R           2:29.96  
  3 McLeod, Michelle          17 Fast Track R           2:43.75  
 
Event 22  Men 8&U 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Magnuson, Jonah            8 01-Unattache           3:17.68  
  2 Shorette, Griffin          7 Old Town               4:09.81  
 
Event 22  Men 13-14 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Collins, Tim              14 Town of Hamp           2:59.98  
 
Event 22  Men 15-16 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hawrishok, Alex           16 Fast Track R           2:09.28   1 
  2 Collins, Charlie          16 Town of Hamp           2:12.75   2 
  3 Bessey, Camden            16 01-Unattache           2:14.30   1 
  4 Bridges, Zach             16 Fast Track R           2:30.43   1 
  5 Gagnon, Bryan             16 Wiscasset Pa           2:39.32   1 
 
Event 22  Men 17-18 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Grierson, Stephen         18 01-Unattache           2:15.74   2 
  2 Partin, Calvin            18 01-Unattache           2:15.83   2 
  3 Ewer, Eli                 17 01-Unattache           2:27.54   1 
  4 Gilliam, Nathan           18 Wiscasset Pa           2:39.46   2 
 
Event 22  Men 19-29 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Manson, Dustin            19 Wiscasset Pa           2:58.13   2 
 
Event 22  Men 30-34 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kerschner, David          34 Dirigo R.C.            2:13.08   2 
 
Event 22  Men 45-49 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Judice, Stephen           49 -unattached            2:37.79   2 
 
Event 22  Men 55-59 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Thibodeau, Paul           57 -unattached            2:49.94  
 
Event 22  Men 60-64 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Weiss, Martin             63 01-Unattache           3:18.52   2 
 
Event 23  Girls 8&U 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Pierre, Kiana              8 01-Unattache             35.66   4 
 
Event 23  Girls 9-10 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Munsey, Amelia             9 01-Unattache             40.59   4 
  2 Snow, Charlotte           10 01-Unattache             42.61   4 
  3 Greer, Shayla              9 01-Unattache             49.59   4 
 
Event 23  Girls 11-12 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Weisberg, Macey           11 01-Unattache             33.36   3 
  2 LoSacco, Isabel           11 01-Unattache             44.50   3 
 
Event 23  Girls 13-14 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Flynn, Jenni              13 01-Unattache             29.49   3 
  2 Greer, Alexandra          13 01-Unattache             34.96   2 
  3 Legawiec, Lyra            13 01-Unattache             44.40   2 
 
Event 23  Women 15-16 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Green, Kaeden             16 01-Unattache             27.02   2 
  2 Brewer, Megan             16 01-Unattache             32.40   2 
 
Event 23  Women 17-18 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Trask, Aaliyah            18 01-Unattache             27.38  
  2 Webber, Gwen              17 Wiscasset Pa             30.76  
  3 Clarke, Emma              18 01-Unattache             33.39  
 
Event 24  Men 9-10 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 McDonald, Quincy          10 01-Unattache             33.85   5 
  2 Wasielewski, Lucas        10 01-Unattache             38.24   5 
 
Event 24  Men 11-12 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brewer, David             11 01-Unattache             38.58   4 
  2 Brewer, Gabriel           11 01-Unattache             50.66   5 
 
Event 24  Men 13-14 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jones, Gage               14 01-Unattache             26.32   3 
  2 Trask, Austin             14 Wiscasset Pa             27.02   4 
  3 Sweet, Ryan               13 01-Unattache             35.12   4 
  4 Brewer, Jack              14 01-Unattache             35.56   4 
 
Event 24  Men 15-16 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Katende, Nigel            16 01-Unattache             24.15   3 
  2 Albertson, Charles        15 01-Unattache             25.81   3 
  3 Howell, Ieuan             16 01-Unattache             26.15   3 
  4 Ward, Trevor              16 01-Unattache             26.76   2 
 
Event 24  Men 17-18 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Abukar, Abdirizak         17 01-Unattache             24.32   2 
 
Event 24  Men 19-29 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ranta, Quinn              19 Wiscasset Pa             26.20   2 
 
Event 24  Men 30-34 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lord, Adam                34 01-Unattache             25.51  
 
Event 24  Men 50-54 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bantz, Darren             54 01-Unattache             30.06  
 
Event 24  Men 55-59 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rosvall, Bruce            57 Fast Track R             26.96  
 
Event 26  Men 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 01-Unattached  'A'                                  4:04.91  
     1) Howell, Ieuan 16                2) Partin, Calvin 18              
     3) Freudig, Benjamin 19            4) Grierson, Stephen 18           
  2 01-Unattached  'B'                                  4:10.22  
     1) Boone, Jacob 31                 2)                                
     3) Lord, Adam 34                   4) Bantz, Darren 54               
 
Event 27  Girls 8&U Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Munsey, Adelaide           6 01-Unattache             2.19m    7-02.25 
  2 Magnuson, Jada             5 01-Unattache             1.96m    6-05.25 
 
Event 27  Girls 9-10 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Roy, Megan                10 -unattached              5.60m   18-04.50 
  2 Roy, Alexa                10 -unattached              5.52m   18-01.50 
  3 Mason, Alyssa             10 01-Unattache             5.33m   17-06.00 
  4 Snow, Charlotte           10 01-Unattache             4.67m   15-04.00 
  5 Greer, Shayla              9 01-Unattache             4.63m   15-02.25 
 
Event 27  Girls 11-12 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Green, Zoe                12 01-Unattache             5.71m   18-09.00 
 
Event 27  Girls 13-14 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pert, Maranda             14 01-Unattache            10.08m   33-01.00 
  2 Legawiec, Lyra            13 01-Unattache             5.32m   17-05.50 
 
Event 27  Women 15-16 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Randall, Megan            16 01-Unattache             6.24m   20-05.75 
 
Event 27  Women 17-18 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Clarke, Emma              18 01-Unattache             7.32m   24-00.25 
 
Event 27  Women 19-29 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hunnewell-Dunphe, Rebecc  19 01-Unattache            10.49m   34-05.00 
 
Event 28  Men 8&U Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Magnuson, Jonah            8 01-Unattache             5.93m   19-05.50 
  2 Shorette, Griffin          7 Old Town                 4.21m   13-09.75 
 
Event 28  Men 9-10 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Legawiec, Dashiell        10 01-Unattache             4.95m   16-03.00 
  2 Magnuson, Jacob           10 01-Unattache             4.55m   14-11.25 
 
Event 28  Men 11-12 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 deWildt, Nick             12 Town of Hamp             7.53m   24-08.50 
  2 Mooney, Riley             12 01-Unattache             5.90m   19-04.25 
  3 Snyder, Sebastian         11 Patriot Pole             5.42m   17-09.50 
  4 Brewer, Gabriel           11 01-Unattache             4.84m   15-10.50 
 
Event 28  Men 13-14 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Walston, Kase             13 01-Unattache             9.99m   32-09.50 
  2 Brewer, Jack              14 01-Unattache             8.84m   29-00.00 
 
Event 28  Men 17-18 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brown, Ryker              17 SlingSHOT Th            15.53m   50-11.50 
  2 Goff, Jacob               18 01-Unattache            14.89m   48-10.25 
  3 Ross, Garrett             18 SlingSHOT Th            11.38m   37-04.00 
  4 Ewer, Eli                 17 01-Unattache             9.67m   31-08.75 
 
Event 28  Men 19-29 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Carrolton, William        19 SlingSHOT Th            15.64m   51-03.75 
  2 Gagne, Justin             29 01-Unattache            14.95m   49-00.75 
  3 Mars, Nathan              19 SlingSHOT Th            14.39m   47-02.50 
  4 Nicolai, Clinton          20 01-Unattache            10.05m   32-11.75 
 
Event 28  Men 45-49 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Snyder, Paul              49 Patriot Pole             8.04m   26-04.50 
 
Event 28  Men 80-84 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Carlozzi, Joseph          84 01-Unattache             9.41m   30-10.50 
 
Event 29  Girls 11-12 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Snyder, Sofie             12 Patriot Pole             1.37m    4-06.00 
 
Event 29  Girls 13-14 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Madden, Mya               13 Town of Hamp             1.67m    5-05.75 
 
Event 29  Women 15-16 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Judice, Maya              15 01-Unattache             2.75m    9-00.25 
 
Event 29  Women 17-18 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Snyder, Tiana             17 Patriot Pole             2.90m    9-06.25 
 
Event 30  Men 11-12 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Snyder, Sebastian         11 Patriot Pole                NH            
 
Event 30  Men 17-18 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bard, Aaron               17 01-Unattache             3.35m   10-11.75 
 
Event 30  Men 19-29 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hart, Joshua              19 01-Unattache             4.04m   13-03.00 
  2 Wortman, Tristan          27 01-Unattache             3.80m   12-05.50 
  3 Judice, Lucas             19 01-Unattache             3.05m   10-00.00 
 
Event 30  Men 45-49 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Snyder, Paul              49 Patriot Pole                NH            
 
Event 31  Girls 9-10 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pierre, Kiara             10 01-Unattache             1.10m    3-07.25 
  2 Roy, Megan                10 -unattached              1.05m    3-05.25 
  3 Roy, Alexa                10 -unattached              1.00m    3-03.25 
 
Event 31  Girls 11-12 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 White, Clara              12 01-Unattache             1.10m    3-07.25 
  2 Short, Sofia              11 01-Unattache             1.05m    3-05.25 
  3 Picard, Lucille           11 01-Unattache             0.90m    2-11.50 
 
Event 31  Girls 13-14 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pert, Maranda             14 01-Unattache             1.30m    4-03.25 
  2 Madden, Mya               13 Town of Hamp             1.25m    4-01.25 
 
Event 31  Women 15-16 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Randall, Megan            16 01-Unattache             1.35m    4-05.00 
  2 Brewer, Megan             16 01-Unattache             1.30m    4-03.25 
 
Event 31  Women 17-18 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Inman, Sophia             18 01-Unattache             1.50m    4-11.00 
  2 Webber, Gwen              17 Wiscasset Pa             1.35m    4-05.00 
  3 Snyder, Tiana             17 Patriot Pole            J1.35m    4-05.00 
 
Event 32  Men 9-10 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Legawiec, Dashiell        10 01-Unattache             1.10m    3-07.25 
  2 Woods, Kendrick           10 01-Unattache             1.05m    3-05.25 
 
Event 32  Men 13-14 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pierre II, Stephen        14 -unattached              1.50m    4-11.00 
  2 Winchenbach II, David     14 Wiscasset Pa             1.20m    3-11.25 
 
Event 32  Men 15-16 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Flewelling, Corbin        16 Old Town                 1.75m    5-08.75 
 
Event 32  Men 17-18 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bard, Aaron               17 01-Unattache             1.75m    5-08.75 
  2 Loyola, Cedrick           18 Wiscasset Pa             1.70m    5-07.00 
 
Event 32  Men 19-29 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ranta, Quinn              19 Wiscasset Pa             1.65m    5-05.00 
 
Event 32  Men 45-49 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Judice, Stephen           49 -unattached              1.30m    4-03.25 
 
Event 32  Men 50-54 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bantz, Darren             54 01-Unattache             1.30m    4-03.25 
 
Event 33  Girls 8&U Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pierre, Kiana              8 01-Unattache             3.04m    9-11.75 
  2 Munsey, Adelaide           6 01-Unattache             1.31m    4-03.75 
 
Event 33  Girls 9-10 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Roy, Megan                10 -unattached              3.02m    9-11.00 
  2 Roy, Alexa                10 -unattached              2.79m    9-02.00 
  3 Snow, Charlotte           10 01-Unattache             2.58m    8-05.75 
  4 Gilley, Abigail           10 Mustang Trai             2.41m    7-11.00 
  5 Munsey, Amelia             9 01-Unattache             1.99m    6-06.50 
 
Event 33  Girls 11-12 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Weisberg, Macey           11 01-Unattache             3.98m   13-00.75 
  2 Short, Sofia              11 01-Unattache             3.79m   12-05.25 
  3 Pultorak, Ada             12 01-Unattache             3.28m   10-09.25 
  4 Green, Zoe                12 01-Unattache             2.89m    9-05.75 
  5 Hoisington, Zoe           12 01-Unattache            J2.89m    9-05.75 
  6 Collins, Julia            11 Town of Hamp             2.86m    9-04.75 
  7 Picard, Lucille           11 01-Unattache             2.75m    9-00.25 
  8 LoSacco, Isabel           11 01-Unattache             2.18m    7-02.00 
 
Event 33  Girls 13-14 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pert, Maranda             14 01-Unattache             4.07m   13-04.25 
  2 Flynn, Jenni              13 01-Unattache             3.95m   12-11.50 
  3 Madden, Mya               13 Town of Hamp             3.29m   10-09.50 
  4 Legawiec, Lyra            13 01-Unattache             2.27m    7-05.50 
  5 Greer, Alexandra          13 01-Unattache             1.79m    5-10.50 
 
Event 33  Women 15-16 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 deWildt, Lilly            15 Town of Hamp             3.46m   11-04.25 
 
Event 33  Women 17-18 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stroup, Abby              17 01-Unattache             4.99m   16-04.50 
  2 Snyder, Tiana             17 Patriot Pole             4.35m   14-03.25 
 
Event 34  Men 8&U Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Flynn, David               8 01-Unattache             2.18m    7-02.00 
 
Event 34  Men 9-10 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Woods, Kendrick           10 01-Unattache             3.03m    9-11.25 
  2 Legawiec, Dashiell        10 01-Unattache             2.11m    6-11.25 
 
Event 34  Men 11-12 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 deWildt, Nick             12 Town of Hamp             3.20m   10-06.00 
  2 Burns, Tyler              12 01-Unattache             2.87m    9-05.00 
  3 Snyder, Sebastian         11 Patriot Pole             2.64m    8-08.00 
 
Event 34  Men 13-14 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Trask, Austin             14 Wiscasset Pa             5.00m   16-05.00 
  2 Wall, Marshall            13 01-Unattache             3.86m   12-08.00 
  3 Winchenbach II, David     14 Wiscasset Pa             3.76m   12-04.00 
  4 Sweet, Ryan               13 01-Unattache             2.96m    9-08.50 
 
Event 34  Men 15-16 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Katende, Nigel            16 01-Unattache             6.48m   21-03.25 
  2 Albertson, Charles        15 01-Unattache             5.54m   18-02.25 
  3 Flewelling, Corbin        16 Old Town                 5.52m   18-01.50 
  4 Howell, Ieuan             16 01-Unattache             5.23m   17-02.00 
 
Event 34  Men 17-18 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Loyola, Cedrick           18 Wiscasset Pa             5.61m   18-05.00 
 
Event 34  Men 19-29 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hart, Joshua              19 01-Unattache             5.67m   18-07.25 
 
Event 34  Men 30-34 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lord, Adam                34 01-Unattache             4.99m   16-04.50 
 
Event 35  Girls 11-12 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 White, Clara              12 01-Unattache             7.07m   23-02.50 
 
Event 35  Women 15-16 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Green, Kaeden             16 01-Unattache            10.67m   35-00.25 
  2 Brewer, Megan             16 01-Unattache             8.34m   27-04.50 
  3 deWildt, Lilly            15 Town of Hamp             7.41m   24-03.75 
 
Event 36  Men 11-12 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 deWildt, Nick             12 Town of Hamp             6.02m   19-09.00 
 
Event 36  Men 13-14 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Winchenbach II, David     14 Wiscasset Pa             8.22m   26-11.75 
 
Event 36  Men 15-16 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Katende, Nigel            16 01-Unattache            12.85m   42-02.00 
  2 Flewelling, Corbin        16 Old Town                11.90m   39-00.50 
  3 Howell, Ieuan             16 01-Unattache            11.17m   36-07.75 
 
Event 36  Men 17-18 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Loyola, Cedrick           18 Wiscasset Pa              FOUL            
 
Event 36  Men 19-29 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ranta, Quinn              19 Wiscasset Pa            10.98m   36-00.25 
 
Event 36  Men 30-34 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lord, Adam                34 01-Unattache             9.56m   31-04.50 
 
Event 37  Women 19-29 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hunnewell-Dunphe, Rebecc  19 01-Unattache            13.80m   45-03.50 
 
Event 38  Men 17-18 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Goff, Jacob               18 01-Unattache            16.59m   54-05.25 
 
Event 38  Men 19-29 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nicolai, Clinton          20 01-Unattache            17.10m   56-01.25 
  2 Gagne, Justin             29 01-Unattache            16.20m   53-01.75 
  3 Carrolton, William        19 SlingSHOT Th            14.33m   47-00.25 
 
Event 38  Men 55-59 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Giroux, Jim               56 01-Unattache            16.92m   55-06.25 
 
Event 38  Men 70-74 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jackson, John             73 Twilight Thr            16.79m   55-01.00 
 
Event 38  Men 80-84 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Carlozzi, Joseph          84 01-Unattache            12.03m   39-05.75